İstanbul'da Binali Yıldırım krizi!

Mart 2019 yerel seçimleri için adı AKP'nin İstanbul adayı olarak anılan Binali Yıldırım'ın İstanbul'un ilçeleri için belirlenen adaylara itiraz etmesi üzerine adaylığının açıklanmasının ertelendiği ileri sürüldü.

25 Kasım 2018 Pazar 10:31
İstanbul'da Binali Yıldırım krizi!
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dün büyükşehir ve illerin arasında yer aldığı 40 belediye başkanı adayını açıklarken, İstanbul'un ilçelerinin aday belirlemesinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 10 ili erteledi.

Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberine göre, İstanbul, Ankara ve İzmir milletvekilleri de aday açıklaması için dün İstanbul'a çağrılmıştı. İstanbul'a adaylığına kesin gözüyle bakılan Binali Yıldırım'ın ilçelerde belirlenen adaylardan bazılarına itiraz ettiği, ilçe adayları netleştirilinceye kadar adaylığının açıklanmasının ertelenmesine karar verildiği kaydedildi.

Erdoğan ile bu süreçte iki kez görüşen Yıldırım'ın, hemşehrisi de olan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin'in yeniden aday gösterilmesini istediği ileri sürüldü.

Yıldırım'ın başka ilçelerle ilgili olarak da itirazlarını dile getirdiği belirtildi. (Yeniçağ gazetesi)

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »