İstanbul'da bombayla yakalandı!

İstanbul Ataşehir'de bir inşaatın şantiyesinde, bekçi kulübesinde kanepenin altına gizlenmiş el yapımı bomba bulundu. Olayla ilgili Suriye uyruklu bir bekçi gözaltına alındı. Bekçiyle ilgili flaş bir iddia var.

21 Ekim 2015 Çarşamba 20: 5
İstanbul'da bombayla yakalandı!
Alınan bilgiye göre, Esatpaşa Mahallesi Vecibe Sokak'taki inşaatta  çalışan ismi öğrenilemeyenSuriye uyruklu bekçinin elinde bir poşet olduğunu fark  eden ve hareketlerinden şüphelenen bir işçi, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine inşaata gelen Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü  ekiplerince bekçi kulübesinde arama yaptı. 
 
Yaklaşık 10 gündür inşaatta bekçilik yaptığı öğrenilen 22 yaşındaki Suriyelinin kaldığı kulübede yapılan aramada, koltuğun içerisine yerleştirilmiş kutu içinde bomba olduğu fark edildi. Suriyeli bekçi gözaltına alındı.
 
İnşaata gelen bomba imha uzmanı ekipler, tahrip yönünden el bombasından çok daha etkili olduğunu tespit edilen bombayı fünyeyle etkisiz hale  getirdi. 
 
 Gözaltına alınan Suriye uyruklu bekçi, önce Ataşehir İlçe Emniyet  Müdürlüğü'ne ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Üzerinden kimlik çıkmayan bekçinin yaklaşık 1,5 yıl önce Türkiye'ye  geldiği ve 10 gün önce inşaatta bekçilik yapmaya başladığı öğrenildi. 
 
MUHABERAT AJANI MI?
 
Olayla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Sözcü'nün haberine göre söz konusu bekçinin Suriye gizli servisi El Muhaberat ajanı M.H.S. olduğu iddia ediliyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »