İstanbul’da kız kaçırma dehşeti

İstanbul Sancaktepe, ilginç bir olaya sahne oldu. Kız kaçırma olayı yüzünden iki aile arasında kavga çıktı. Kavgada 1 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı.

27 Haziran 2013 Perşembe 7: 0
İstanbul’da kız kaçırma dehşeti

Sancaktepe’de kız kaçırma olayı yüzünden dün akşam saatlerinde çıkan kavgada 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi ise yaralandı. Cinayetin ardından yaşamını yitiren kişinin yakınları karşı tarafın yaşadığı binayı ateşe verdi. 3 katlı bina alev alev yanarken olay yerine Çevik Kuvvet ekipleri sevk edildi.

Sancaktepe Veysel Karani Mahallesi’nde yaşanan olay iddialara göre şöyle gelişti:

35 yaşındaki N.A. yaklaşık bir yıl önce A.K.'nin 14 yaşındaki kızını kaçırdı. İki aile arasındaki gerginliğin ardından kaçırılan kız bir hafta gibi bir sürenin ardından ailesine teslim edildi. Evine dönen 14 yaşındaki C.K., ailesinden şiddet gördüğünü söyleyince devlet tarafından yurda yerleştirildi. Yaklaşık 2 hafta önce ise N.A., yetiştirme yurdundaki C.K.'yı tekrar kaçırdı.

EVİ ATEŞE VERDİLER

İddiaya göre, N.A. dün saat 22.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle kızın ailesinin oturduğu eve geldi. Evi taşladığı öne sürülen N.A.'ın ardından da pompalı tüfekle ateş açtığı ileri sürüldü. C.K.'nin babası A.K.'nin de karşılık vermesi üzerine N.A. yanındakilerle birlikte kamyonetle olay yerinden kaçmak istedi. Ancak kuryunların isabet ettiği N.A. olay yerinde hayatını kaybederken yanındaki 3 kişi de yaralandı. Gerginlik bugün de devam etti. Hayatını kaybeden N.A.'ın yakınları, A.K.'nin evinin bulunduğu binayı ateşe verdi.

3 katlı bina alev alev yanarken olay yerine Çevik Kuvvet ekipleri sevk edildi. Çevik Kuvvet ekipleri iki ailenin bulunduğu sokağın ortasına barikat kurup tampon bölge oluşturdu. İtfaiye ekipleri yanan evi söndürürken polisin mahallede bekleyişi devam ediyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »