İstanbul'da okullar yarın tatil

İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları yarın tatil etti. İstanbul'da dün akşam saatlerinde başlayan ve bugün akşam saatlerinden itibaren şiddetini artıran kar yağışı, özellikle kentin Anadolu Yakası'nın yüksek kesimlerinde etkili oluyor. Meteoroloji kar yağışının yarın akşam saatlerine kadar devam edeceğini duyurdu.

11 Şubat 2015 Çarşamba 5:24
İstanbul'da okullar yarın tatil
İLK VE ORTA DERECELİ OKULLAR YARIN TATİL

Valilikten yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde halen devam eden kar yağışının tahmin edildiği gibi özellikle Boğaz civarı ve Anadolu Yakası'nda etkili olarak geceden itibaren öğle saatlerine kadar devam edeceği, öğle saatlerinden sonra yoğunluğu azalsa bile özellikle ara sokaklarda bırakacağı kütlenin ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağı değerlendirilmiştir.

Bu nedenle, Valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları açısından, anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarsamba günü 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür.        

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır."

KAR YAĞIŞI AKŞAM SAATLERİNDE YOĞUNLAŞTI

Sabah saatlerinde Anadolu Yakası'nın genelinde yağan, ancak pek fazla etkili olmayan kar yağışı, akşam saatlerinde şiddetini artırdı. Özellikle Kartal, Maltepe, Sancaktepe ve Çamlıca gibi İstanbul'un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini sürdürüyor. Belediye ekipleri yolları açık tutmaya çalışıyor.

TRAFİĞİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Yoğun kar yağışına, mesai saati bitiminde trafikteki araç sayısının artması da eklenince, akşam saatlerinde trafikte aksamalar meydana geldi. TEM Otoyolu’nun İSTOÇ mevkiinde akşam trafiği kar yağışıyla birlikte daha da yoğunlaştı. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »