İstanbul'da ramazan hazırlıkları başladı

Asırlardır birçok kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapan, dinlerin buluştuğu kent İstanbul, 11 ayın sultanı ramazanda, meydanlardaki iftar sofraları, ardından da sahura kadar sürecek kültür ve sanat etkinlikleriyle renklenecek.

29 Haziran 2013 Cumartesi 20:42
İstanbul'da ramazan hazırlıkları başladı
Çekmeköy Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, birlik, beraberlik ve bereket ayı Ramazan'da Çekmeköylüler, sokak iftarlarında oruçlarını açacak. Porselen tabaklarda yapılan yemek servisleriyle açık hava restoranına dönecek mahallelerde, eski komşuluk ilişkileri canlanacak. Şile yolu başta olmak üzere caddelerde ve statta yapılacak açık hava iftarlarında binlerce Çekmeköylü bir arada orucunu açacak. İftar alanlarına kurulacak açık hava sinemalarında, iftarın ardından vizyondaki filmler gösterilecek.

Uzun yaz gecelerinde Ramazan'ın verdiği huzurun yanına, ailece yapılacak etkinliklerin verdiği mutluluğu da eklemek isteyen Çekmeköy Belediyesi, Taşdelen'de şenlik alanı kuracak. Ay boyunca her akşam iftardan sonra kapılarını açacak şenlik alanında, gölge oyunu, kukla ve meddah gösterilerinin yanı sıra tasavvuf müziği konserleri ve sohbet programları yapılacak. Büyükler etkinliklere katılırken çocuklar da lunaparkta yaz gecelerinin tadını çıkaracak.  

Kartal Belediyesi de ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Kartallı vatandaşları için cami ve türbe gezileri düzenleyecek.

Kartal'da 8 Temmuz-6 Ağustos'ta düzenlenecek ramazan ayı etkinlikleri kapsamında, Eyüp Sultan Camisi, Hırka-i Şerif, Yüşa Hazretleri Türbesi'ne gezi yapılacak. Kartallı vatandaşların katılımına açık ramazan ayı cami ve türbe gezi etkinlikleri için vatandaşlar başvurularını mahalle muhtarlıklarına yapabilecek.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »