20 Haziran 2018, Çarşamba

İstanbul'da rüzgar faciası!

İstanbul’da fırtına iskele ve çatıları uçurdu, 8 kişi yaralandı.

24 Eylül 2014 Çarşamba 2:25
İstanbul'da rüzgar faciası!
İstanbul’da etkili olan fırtına hayatı felç etti. İstanbul’da etkili olan fırtına hayatı felç etti. Deniz otobüsü seferleri iptal edilirken, bazı bölgelerde çatılar uçtu, ağaçlar devrildi. Bazı inşaatların iskeleleri fırtına nedeniyle uçarken, inşaatlardaki vinçler de devrilme tehlikesi geçirdi.

TAKSİM
Fırtına nedeniyle Taksim Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan 10 katlı inşaatın iskelesi çöktü. İskelenin altında kalan 6 kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Yaşanan olay nedeniyle Cumhuriyet Caddesi çift yönlü trafiğe kapatıldı.

MERTER
Merter’de ise bir inşaatın çevresinde güvenlik amacıyla çevrilen bariyerler, fırtına nedeniyle E- 5 yan yola devrildi. Can kaybının yaşanmadığı olayda 6 tane aracın hasar gördüğü öğrenildi. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye geldi. Yola devrilen bariyerler nedeniyle Merter - Şirinevler yanyol güzergahında zaman zaman trafik yoğunluğu yaşandı.

SULTANBEYLİ
Sultanbeyli’de şiddetli rüzgar nedeniyle inşaatı devam eden bir okulun çatısı uçtu. Olayda 2 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

FIRTINA HAVA TRAFİĞİNİ DE VURDU
İstanbul’da etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda uçakların iniş kalkışlarında sorunlar yaşandı. Fırtına nedeniyle uçaklar havada tur atmak zorunda kalırken, fırtına nedeniyle iki uçak pisti pas geçmek zorunda kaldı. İstanbul’da etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda inişlerin yapıldığı 05 pisti kullanılamayınca çok sayıda uçak havada tur atmak zorunda kaldı. Pistin değişmesi nedeniyle havada tur atmak zorunda kalan uçaklar hava trafiğini olumsuz yönde etkilerken, iniş kalkışlarda gecikmeler yaşandı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »