18 Haziran 2018, Pazartesi

İşte Charlie Hebdo'nun son kapağı

Silahlı en az iki kişinin saldırısına hedef olan ve en az 12 kişinin yaşamını yitirdiği Fransız Charlie Hebdo dergisi, bugünkü son sayısında da ilginç bir kapakla çıkmıştı.

7 Ocak 2015 Çarşamba 22:49
İşte Charlie Hebdo'nun son kapağı
Hürriyet'ten Pınar Yurtsever'in haberine göre Charlie Hebdo, 7 Ocak tarihli son sayısının kapağında Fransız yazar Michel Houellebecq'e yer verdi. Yazar, üç haftadır Fransa'da büyük tartışma yaratan ve bugün kitapçılarda yer alacak Soumission (İtaat) isimli romanında 2022 yılında Elysee Sarayı'na Müslüman  bir cumhurbaşkanının seçilmesini konu ediyor.

Dergi de bugünkü kapağında yazarın fotoğrafına yer vererek "Sihirbaz Houellebecq'in tahminleri: 2015'te dişlerimi kaybederim, 2022'de de oruç tutarım" ifadelerini kullandı.
Fransız Le Figaro da bugünkü birinci sayfasında tartışma yaratan kitaba yer vermiş ve "Michel Houellebecq: 'İtaat' rahatsız edici bir roman" başlığı atmıştı. Haberde şu ifadeler yer almıştı:

"Edebiyat dünyası kaynıyor, sosyal ağlar bununla çalkalanıyor, medya bunun peşinde… Paris’teki akşam yemeklerinde artık başka bir şey konuşulmuyor. Michel Houellebecq’in son romanı 'İtaat' daha çıkmadan ortalığı birbirine kattı. 150 bin kopya olarak bugün kitapçılardaki yerini alacak olan kitap, üç haftadır kendinden söz ettiriyor. Her kitabın çıkışı önemlidir ancak bu seferki sadece edebi bir çıkış değil. Kitap 15 Ocak’ta İtalya’da, 18 Ocak’ta Almanya’da, saha sonra da İspanya, Hollanda, İngiltere, Rusya ve 2016’da ABD’de okuyucuyla buluşacak. Kitabın bu kadar çok ilgi uyandırmasının sebebi ise hikayesi… Kitap, 2022 yılında Elysée Sarayı’na Müslüman bir cumhurbaşkanının seçilmesini konu ediyor."

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »