20 Şubat 2019, Çarşamba

İşte CHP'de kurultay için toplanan son imza sayısı

CHP'de olağanüstü kurultay için toplanan imzalarda ulaşılan son sayı açıklandı.

23 Temmuz 2018 Pazartesi 19:16
İşte CHP'de kurultay için toplanan son imza sayısı
CHP PM üyesi Gaye Usluer olağanüstü kurultay için 5 günde toplanan imza sayısını 20 Temmuz Cuma günü 604 olarak açıklamıştı; CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün , bugün olağanüstü kurultay için şu ana kadar ulaştıkları imza sayısının 606 olduğunu söyledi.

Çağdaşses'te yer alan habere göre, Tüzün’ün açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde: 

“‘Yapılacak seçimlerde yüzde 22’yle mi girersem daha başarılı olurum? Yüzde 31’le mi girersem daha başarılı olurum?’ Bütün yerel yöneticilerin kendine bunu sorması lazım.

Herkes diyor ki, ‘Yerel seçimlerde başarısız olursak zaten İnce gelecek’. Muharrem Bey hasta öldükten sonra, cenazeyi mi kaldırmaya gelsin?

İmzalar tamamlanınca CHP Genel Merkezi’ne teslim edeceğiz, kimsenin şüphesi olmasın.

Şuan 606 imzamız var.”

DELEGEYE BASKI İDDİALARI

“Delegenin iradesine ipotek konulmak isteniyor. Arkadaşlarım özgür iradesiyle notere gidiyor.

Hiçbir delege arkadaşımız baskıyla imzasını geriye almaz. Bize intikal etmiş, imzamı geriye aldım diyen yok. Aksine ‘bugüne kadar vermemiştim, imza vermeye gidiyorum’ diyen delege arkadaşlarımız var.”

KURULTAY

“Mevcut tüzüğümüze göre yüzde 33 kadın kotası vardır. 144 Milletvekilimiz var, en az 50 tane kadın Milletvekilimiz olması lazım. 30 yaş altı 15 Milletvekillerimiz olması lazım. Her ikisi de yok. Kadınlarımız ve gençlerimiz bu listeleri sorgulamayacaklar mı? Bunun hesabının kurultayda sorulması lazım.

Kurultayımızın tarihi 9 Eylül olması lazım. Çünkü partimizin kuruluş yıl dönümü.

Kurultayda Kemal Bey de seçilebilir. Mesele zihniyetin değişmesi…

Tüzüğümüz değişecek, ön seçim gelecek, gençleri partiye üye yapmamız lazım. Sandık sorumluları bir kimlik sahibi olmamalı. Sandıktan sorumlu bir genel başkan yardımcısı olmalı.”

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »