21 Mayıs 2018, Pazartesi

İşte PKK'nın menüsü...

ABD'nin YPG'lilere havadan attığı gıda yardımı zengin bir yemek menüsü içeriyor. Aynı hazır yemekleri ülke dışında savaşan ABD askerleri de tüketiyor.

22 Ekim 2014 Çarşamba 1:59
İşte PKK'nın menüsü...
ABD Hava Kuvvetleri'ne bağlı C-130 kargo uçakları Kobani'de IŞİD'e karşı savaşan PKK'nınSuriye uzantısı YPG militanlarına 28 konteyner dolusu silah, cephane, tıbbi ve gıda yardımı atmıştı.
Konteynerlardan biri IŞİD bölgesine düşünce savaş uçakları tarafından bombalanarak imha edildi. Onun dışındaki tüm kargo YPG'ye ulaştı. Atılan kolilerin fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşılınca ilginç bir detay ortaya çıktı.
YPG'lilere yapılan yemek yardımı, Irak veAfganistan'da savaşan ABD askerlerine cephede hazır yemek üzeren Wornick şirketinin ürünleriydi. Kobani'ye gıda yardımı Wornick'in ABD'nin Ohio eyaletine bağlı Cincinnati kentinde üretim yapan Amerikan şirketinin depolarından geldi. Yani kuş uçuşu 9761 kilometre öteden...

M&M BİLE VAR 
Eski bir denizci asker olan Ronald C. Wornick tarafından kurulan Wornick şirketi Pentagon ile yaptığı anlaşma uyarınca 1979 yılından bu yana ABD askerlerine hazır gıda üretimi yapıyor. 6 farklı menü seçeneği sunan şirket vejetaryen ve dini gerekçelerle domuz eti tüketmeyen Müslüman ve Yahudi askerleri de düşünerek 6 farklı hazır yemek menüsü seçeneği sunuyor. Özel paketlerde gelen hazır gıdaların (MRE-Meals Ready to Eat)sadece ısıtılması yeterli oluyor. M&M ile yapılan anlaşma sayesinde tatlı olarak çok sevilen bu drajelerden de atılıyor.
 
İşte YPG'lilere gönderilen yemeklerden örnekler:
 
- Et soslu spagetti
- Izgara tavuk
- Tavuklu noodle
- Soslu penne makarna
- Fasulye
- Lazanya
- Peynirler
- M&M
- Fıstık ezmesi
- Irish Cream Cappuccino
- French Vanilla kahve
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »