25 Haziran 2018, Pazartesi

İşte Sultanahmet bombacısı

SULTANAHMET'te 6 Ocak'ta polise yönelik bombalı saldırıyı düzenlediği belirtilen Diana Ramazanova'nın ailesi kızlarını fotoğraflarla tespit etti. Diana'nın annesi Rayzanat'tan DNA testi yapmak için kan alındığı açıklandı.

15 Ocak 2015 Perşembe 21:53
İşte Sultanahmet bombacısı
Rus haber sitesi LifeNews'de yer alan habere göre kolluk kuruluşlarından yapılan açıklamalarda, DNA testinin interpol aracılığıyla yapılacağı, şüpheli Diana Ramazanova'nın DNA örneklerinin annesinin DNA örneği ile karşılaştırılmak üzere Rus yetkililere teslim edileceği belirtildi. Rus basını 18 yaşındaki Diana Ramazanova'ya ait olduğunu belirttikleri fotoğrafları da paylaştı. Ramazanova'nın Dağıstan'ın Derbent kentinde doğduğu ve oradan ailesiyle birlikte Moskova'ya taşındıkları belirtildi.

Moskova'da bir mağazada çalışmaya başlayan Ramazanova'nın, internet aracılığıyla Türkiye'de yaşayan İdris adında biriyle tanıştığı ve daha sonra evlendiği belirtildi. Kolluk kuruluşlarından edinilen bilgilere göre, Türkiye'de Diana Ramazanova, Rusya'da terör saldırısı yapmaya ikna etmeye çalışıldı. Ancak bilinmeyen nedenlerle bu saldırı İstanbul'da düzenlendi.


Üvey babası konuştu :Diana çok akıllı bir kızdı. Hala böyle bir şey yaptığına inanamıyoruz

Üvey baba Terör saldırısından bir ay önce Diana bizden yanına gitmemizi rica etti, bebek beklediğini söyledi

Sultanahmet'te polise yönelik bombalı saldırıyı düzenlediği düşünülen Diana Ramazanova'nın üvey babası ailesindeki ilişkiler ve kızının hayatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Rus haber sitesi Lifenews'de yer alan habere göre öz babasının hapishanede yattığı öğrenilen Diana'nın üvey babası Magomed, Diana söz dinlemezdi. Her zaman kendi istediğini yapardı. Onu uyardığım zaman bana onun kimsesi olmadığımız söylerdi diye konuştu.Üvey baba açıklamalarına şu şekilde devam etti

Diana evlendikten sonra çok hızlı bir şekilde değişti, dine inancı arttı. Düzenli olarak namaz kılmaya başladı ve türban taktı. Eskiden Diana'nın dinle alakası yoktu. Derbent'e gidip kapandıktan sonra onu desteklemeye başladım. Kısa zaman sonra Ramazanova eşinden ayrıldı ve ailesinin yanına geri döndü. Diana sürekli Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi'nde eğitim görmek istediğini söylüyordu. Bir kafede garson olarak çalışmaya başladı ve Moskova'ya geldikten sonra eskiye döndü, başını açtı. Daha sonra kimseye haber vermeden evi terk etti. Biz geri Derbent'e döndüğünü düşünüyorduk , fakat eşime Diana'dan bir mesaj geldi, mesajda Çeçen asıllı Serdar adlı birisiyle evlendiği ve Türkiye'de yaşadığı yazıyordu. Terör saldırısından bir ay önce Diana bizden yanına gitmemizi rica etti, bebek beklediğini söyledi. Diana salak değildi, çok akıllı bir kızdı. Biz hala böyle birşey yaptığına inanamıyoruz.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »