İşte Trabzonspor'un yeni başkanı!

Trabzonspor'un yeni başkanı Muharrem Usta oldu. Celil Hekimoğlu, baştan itibaren önde götürdüğü seçimi son düzlükte kaybetti. Muharrem Usta adeta bir arap atı gibi gelip başkanlığı aldı.

6 Aralık 2015 Pazar 21: 6
İşte Trabzonspor'un yeni başkanı!
Trabzonspor'un yeni başkanı Muharrem Usta oldu. Celil Hekimoğlu, baştan itibaren önde götürdüğü seçimi son düzlükte kaybetti. Muharrem Usta adeta bir arap atı gibi gelip başkanlığı aldı. Muharrem Usta, resmi olmayan sonuçlara göre, Celil Hekimoğlu'nu 12 oyla geçip Trabzonspor'un yeni başkanı oldu.

Son 5 sandık yeniden sayılacak

Trabzonspor Başkan adaylarından Celil Hekimoğlu son 5 sandığın sonuçlarına itiraz etti. Seçimi kazanan Muharrem Usta 3061 oy alırken Celil Hekimoğlu 3049 oy aldı. Trabzonspor Başkan adaylarından Celil Hekimoğlu son 5 sandığın sonuçlarına itirazı kabul edildi. Son 5 sandık yeniden sayılacak.

Trabzonspor Kongresi resmi olmayan sonucu:

Muharrem Usta: 3061 oy
Celil Hekimoğlu: 3049 oy
İbrahim Hacıosmanoğlu: 850 oy

1. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 54
Muharrem Usta: 145
Celil Hekimoğlu: 144

2. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 36
Muharrem Usta: 131
Celil Hekimoğlu: 211

3. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 48
Muharrem Usta: 145
Celil Hekimoğlu: 175

4. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 65
Muharrem Usta: 163
Celil Hekimoğlu: 158

5. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 50
Muharrem Usta: 147
Celil Hekimoğlu: 148

6. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 61
Muharrem Usta: 147
Celil Hekimoğlu: 176

7. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 49
Muharrem Usta: 151
Celil Hekimoğlu: 174

8. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 44
Muharrem Usta: 152
Celil Hekimoğlu: 168

9. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 38
Muharrem Usta: 155
Celil Hekimoğlu: 168

10. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 44
Muharrem Usta: 152
Celil Hekimoğlu: 168

11. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 51
Muharrem Usta: 157
Celil Hekimoğlu: 185

12. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 55
Muharrem Usta: 137
Celil Hekimoğlu: 135

13. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 51
Muharrem Usta: 158
Celil Hekimoğlu: 111

14. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 44
Muharrem Usta: 162
Celil Hekimoğlu: 159

15. Sandık
İbrahim Hacıosmanoğlu: 38
Muharrem Usta: 141
Celil Hekimoğlu: 135

* * *BUGÜN NELER YAŞANDI?
 
Hayri Gür Spor Salonu'nda sabah saatlerinde başlayan 70'inci genel kurulda, başkan adaylarının konuşmalarının ardından saat 11.50'de 20 sandıkta oy kullanma başladı. 
 
9997 üyenin oy kullanma hakkı bulunan bordo mavili kulüpte, kongre divan başkanı Ahmet Metin Genç, saat 16.00'da salonun kapılarını kapattırdı. Salon içinde oy kullanmayan delegelerin ve sandık kurullarının da oy kullanmasının ardından oy verme işlemi saat 16.45 itibarıyla sona erdirildi.
 
Kongre divan kurulunun gerekli prosedürleri tamamlaması ve oy sayım kurulunu oluşturmasının ardından saat 16.55'te oy sayımına geçildi.
 
BAKAN SOYLU DA OY KULLANDI
Trabzonspor kongresinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu da oy kullandı. 18 numaralı sandıkta oy kullanan Soylu, kongrenin bordo mavili takım için hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
BUGÜN NELER YAŞANDI
 
Başkan adayları delgelere seslendi
 
Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulda konuşmaların  ardından kongre divan başkanı Ahmet Metin Genç'in çağrısıyla başkan adayları  İbrahim Hacıosmanoğlu, Celil Hekimoğlu ve Muharrem Usta sahneye çıkarak, el ele  üyeleri selamladı. Daha sonra adaylar, birlikte basın mensuplarına poz vererek,  oylarını kullandı. 
 
Başkan adayları delegelere hitaben konuşma yaptı. Kura çekimi sonrası ilk olarak başkan adayı Celil Hekimoğlu, üyelere  seslendi. Hekimoğlu, Trabzonspor'un en büyük probleminin birlik ve beraberlik  olduğunu belirterek, "Biz bu sorunu ortadan kaldırabilmek için içinizden,  Trabzon'da yaşayan arkadaşınız olarak karşınızdayım. Daha önce başkan adayı olan  Hakan Kulaçoğlu ve Sebahattin Çakıroğlu arkadaşlarımız da aramızda. Birleşmiş,  bütünleşmiş bir kadroyla huzurlarınızdayım. Biz Trabzonspor yönetiminde büyük bir  birlikteliği sağlamış durumdayız" dedi. 
 
Hekimoğlu, Trabzonspor'u kendi fikir ve görüşleriyle yönetmeye değil,  hep beraber yönetmeye talip olduklarını ifade ederek, seçildikten sonra bu  anlayışlarından taviz vermeyeceklerini, bu birlikteliği hep beraber  sağlayacaklarını söyledi. 
 
Trabzonspor'un 2010-2011 yılında şike süreciyle karşı karşıya  kaldığını kaydeden Hekimoğlu, "Fenerbahçe Kulübü şike yapmış, Sayın Aziz Yıldırım  şike yapmış ve Trabzonspor'un hakkı gasp edilmiştir. Biz bunu unutmadık, hiçbir   zaman unutmayacağız ve bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız" diye konuştu. 
 
Trabzonspor'u Trabzon'dan yönetmenin sadece kentin fiziki sınırları  içerisinde kaynaklarla yönetilmesi anlamına gelmediğini anlatan Hekimoğlu,  şunları kaydetti: 
 
"Trabzonspor'u ülke ve dünya üzerinde insan ve potansiyeliyle hep  beraber yönetmek istiyoruz. Kulübün ağır ekonomik sorunları var. Yılda 150 milyon  lira açık veriyor, bunu kapatmamız lazım. Bu sürdürebilir değildir. O yüzden  mutlak suretli Trabzonspor'un gelirlerini artırıp, harcama kalemlerini azaltmamız  lazım. Birçok projemiz var. Sabırla bunu işleyerek Trabzonspor'u sürdürebilir, döndürülebilir ekonomik yapıya kavuşturmak zorundayız." 
 
Hekimoğlu, göreve gelmeleri halinde futbolculara ve çalışanlara  birikmiş borçları ödeyerek yeni bir sayfa açacaklarını belirterek, sözlerini  şöyle tamamladı: 
 
"Hiçbir zaman hayal satmayacağız, hiçbir zaman yalan söylemeyeceğiz.  Hep doğruları konuşacağız. Size sadece yapabileceklerimizi vadedeceğiz. Bunları  gerçekleştirmek için var gücümüzle yapacağız. Zirve yarışından şaşmadan görev  süremiz içinde borçları düşmüş, nakit akışı sağlanan yapıya döndüreceğiz.  Trabzonspor'un 70'li yıllardaki şampiyonluk ruhunu geri getireceğiz. Biz  İstanbul'u değil, İstanbul bizi takip edecek. Ali Kemal efsanevi futbolcumuz  burada. Onunla beraber yeni efsaneler yaşayacağız. Güçlüyüz, ilkeliyiz ve  hazırız. Gelin oyunuzu verin ve mutlu yarınları beraber inşa edelim. Bizim  kavgaya, gerginliğe değil, bütünleşmeye ihtiyacımız var." 
 
Usta'nın konuşması 
 
Başkan adayı Muharrem Usta ise Trabzonspor'un büyük bir camia ve marka  olduğunu vurgulayarak, "O da Trabzon'dan çıktı ama şampiyon oldu, Türkiye'ye mal  oldu. Şampiyonlukları elde ederek dünya markası oldu. Trabzon'umuzdan çıkan tek  dünya markası Trabzonspor. O halde Trabzonspor'umuzu Trabzon'dan, Ankara'dan,  İstanbul'dan, dünyanın dört bir yanından bütün güçlerimizi birleştirerek muhteşem  şekilde yöneteceğiz. Size yakışan bir yönetimle Trabzonspor'u şaşalı günlerine  tekrar döndüreceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi. 
 
Usta, başarı olmadan hiçbir şekilde bir camianın bütünleşmesinin,  birleşmesinin mümkün olmadığını söyleyerek, "Onun için '8. şampiyonluk' dedik ve  50. yıl için büyük bir hedef koyduk. Bu büyük marka 50. yılını asla ve asla boş  geçmemelidir. Son dönemde sıkıntılar yaşanmış olabilir. Bazıları, Trabzonspor'u çok sıkılmış, kendi içine kapanmış görebilir. Ekonomik, sportif sıkıntılar  nedeniyle Trabzonspor'un o büyüklüğünü farketmeyenler olabilir. O büyük  Trabzonspor'u sizlerle birlikte tekrar ayağa kaldıracağız ve 8. şampiyonluğa en  güçlü şekilde birlikte devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 
 
Trabzonspor'un çeşitli sorunları bulunduğunu dile getiren Usta, şöyle  devam etti: 
 
"Trabzonspor'un ekonomisi kötü olabilir ama biz o ekonomik sıkıntıyı  bilerek yola çıktık. Trabzonspor, bu yüklerin altından kalkar, kimse endişe  etmesin. O bütçe açıkları da devasa borç da oyunculara olan borçların da bu  camia, milyonlar bunun altından kalkar, kimse endişe etmesin. O sportif başarı 8.  şampiyonluk, o büyük hedef hep birlikte başarılabilir. Trabzonspor'un itibarı  hepimizin el üstünde tutması gereken bir konudur. Birlikte onu en nadide yere  koymayı hep beraber başaracağız. Tekrar şanlı günlere dönmek için birlikte  yürüyoruz." 
 
Usta, birçok zorluklar yaşandığını, bunlardan birinin de 2010-2011  sezonuyla yaşananlara ilişkin olduğunu belirterek, "2010-2011 sezonu o gün elde  etiğimiz şampiyonluğu ciğerimizden hiç kimse söküp alamaz. Sonuna kadar bu  mücadele bütün güçlerimizle devam edecek" diye konuştu. 
 
İbrahim Hacıosmanoğlu 
 
Son olarak konuşan başkan İbrahim Hacıosmanoğlu da 2,5 yıl önce  çocukluk hayali olan Trabzonspor başkanlığına seçildiğini ifade etti. 
 
Seçildikleri günden itibaren görev süresine ilişkin mahkemelerle  uğraştıklarını ve rahat bir çalışma ortamı bulamadıklarını anlatan Hacıosmanoğlu,  "Mahkemelerde bir taraftan uğraşıyorsunuz. Kendisini Trabzonspor'un sahibi  sananlar, sizinle uğraşıyor. Bütün bu ağır şartlara rağmen son 3-4 ayda, 'kulübe  kayyum geldi gidiyor' diye kulübü kilitlediler. 'Aralık'ta kongre var. Sportif ve  ekonomik anlamda çökmüş bir Trabzonspor alacaksınız da ne yapacaksınız. Bırakın,  çalışalım da güçlü bir Trabzonspor alın' dedim ama yok, bunların amaçları bu  değil" dedi. 
 
Hacıosmanoğlu, kulübün ekonomik olarak battığı yönündeki söylentileri  de yanıtlayarak, borçların bir önceki dönemden kaynaklanan faiz ve kur yükünden  olduğunu kaydetti. 
 
Hakem hatalarıyla kendilerinin şampiyonluktan uzaklaştırıldığını iddia  eden Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
"(Kurumlarla kavga ederek kulübü başarıya taşıyamazsınız) diye bizi  eleştirdiler. Üçüncü senemizde, 'ağabeylerin dediği gibi kavga etmeyelim' dedik.  Önemli oyuncular aldık. Kimse tahmin etmiyordu ilk 4 haftada Trabzonspor'un 10  puan alacağını. 'Trabzonspor'un önünü erken keselim, yukarıya çıkarsa tekrar bize  sıkıntı yaşatır' diye bize operasyon yapılmaya başlandı. Bu operasyonun dış  kaynakları ve içerideki işbirlikçileri var. Aslında onlar Trabzonspor haini.  Kulübe ihanet ettiler. Amaçları, yönetimin kongreye sportif başarılı şekilde  gitmesinin önüne geçmekti." 
 
Hacıosmanoğlu, şike mücadelesine ilişkin şunları söyledi: 
 
"UEFA Temyiz Kurulu gerekçeli kararını bekliyoruz. Gerekçeli karar  geldikten sonra CAS ve FIFA'nın devreye girmesiyle nelerin yaşanacağını, bize bu  operasyonu yapanlar çok iyi biliyor. Bizden öncekilere 'sus' dediler, sustular  ama bize 'sus' denilmeyeceğini herkes bilir. Bu konudaki mücadelemiz son hızıyla  devam ediyor. Bu ülkenin başına gelecek cezaları bildiklerinden dolayı sportif  yapılan operasyonun asıl nedeni budur. Başka hiçbir nedeni yok. 'Belki bu adamdan  sonra geleni kontrol ederiz' düşüncesinde olanlar olabilir. UEFA'ya 'Türkiye  Milli Takımı 2016'ya katılmaya hak kazandı ama sizin kurallarınıza uymuyor,  kurallarınız Türkiye'de uygulanana kadar almayın' diye şikayet dilekçesini  verdikten sonra bu operasyonlar sıklaştı. 'Türkiye ceza alsın' diye derdimiz yok.  Bizim tek istediğimiz Avrupa'nın, verdiği cezaları ve spor hukukunu uygulamayan  TFF'ye yaptırım uygulatmasıdır. Türkiye Milli Takımı'na da kimsenin ceza vermesi  gibi bir durum söz konusu değil. 'Şu kadar süreniz var, kararlarımızı uygulayın'  diyecekler. Bize yapılan operasyonların arkasındaki asıl neden budur." 
 
"Sportif olarak başarısız olsaydım karşınıza aday olarak çıkmazdım"  diyen Hacıosmanoğlu, "(Beceremedim) derdim, giderdim. Bugün 30 puanın üzerindeki  bir başkan olarak burada olsaydım, diğer başkan adayları da burada olmazdı. Bu  düzenin değişmesi lazım. Trabzonspor'u kendi ticari ve siyasi bekası için  kullananların devrinin bitmesi lazım. Bu kongre onun için de önemlidir.  Trabzonspor'u düşünenlerin görev alacağı bir yönetimi yaratmak zorundayız"  ifadelerini kullandı. 
 
 
Başkan adaylarının listeleri 
 
Trabzonspor'da seçime giren 3 başkan adayının 14 asil, 7 yedek üyeden  oluşan yönetim kurulu listeleri şöyle: 
 
İbrahim Hacıosmanoğlu 
----------------------------------- 
Asil Üyeler: Fahrettin Çebi, Şeref Kapıcıoğlu, Nevzat Kaya, Resul  Kalkan, Osman Necip Sevinç, İbrahim Coşkuner, Hakan Gedikli, Ali Uzunay, Kadem  Çakıroğlu, Mehmet Karaoğlu, Ömer Yeşilyurt, Köksal Güney, Ali Haydar Baş, Mehmet  Terzi 
 
Yedek Üyeler: Murat Bahadır Bayrak, İrfan Altıner, Fazlı Çilingir,  Lokman Sadıklar, İbrahim Tonyalı, Göksel Günal, Erkan Yavuz Atagün 
 
Muharrem Usta 
----------------------- 
Asil üyeler: Ahmet Çubukçu, Nevzat Aydın, Önder Bülbüloğlu, Zeki  Öztürk, Gençağa Meriç, Suat Şen, Orhan İlarslan, Coşkun Bülbül, Prof. Dr. İsmail  Yüksek, Ali Rıza Egemen, Gökhan Saral, Prof. Dr. Asım Örem, Mehmet Yiğit Alp,  Emre Aksoy 
 
Yedek üyeler: Okan Alemdaroğlu, Tuncay Bekiroğlu, Özer Bayraktar,  Yiğit Oğuz Duman, Adem Beder, Fatih Vardaroğlu, Erhan Çimşir 
 
Celil Hekimoğlu 
----------------------- 
Asil Üyeler: Bekir Bülbüloğlu, Hüseyin Örs, Sebahattin Çakıroğlu,  Hakan Kulaçoğlu, Davut Yurttaş, Kemal Halil, Mehmet Ongan, Faruk Kanca, Ali Kemal  Denizci, Mustafa Gültepe, Turgut Öksüz, Alper Bektaş, Süleyman Kalemci, Fikret  Ataoğlu 
 
Yedek üyeler: Hakan Orhan, Sami Karaman, Sezgin Oğul, Harun Kaya,  Aydın Aktaş, Kenan Dilek Bilgin, Serdar Boğoçlu 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »