25 Haziran 2018, Pazartesi

İstiklal Caddesi'nde patlama meydana geldi

İstiklal Caddesi’ndeki patlama ile ilgili günün son dakika gelişmeleri haberimizde! İstanbul’un en işlek caddelerinden olan İstiklal Caddesi’nde bugün sabah 10.55’te şiddetli bir patlama meydana geldi.

19 Mart 2016 Cumartesi 12:51
İstiklal Caddesi'nde patlama meydana geldi
Taksim İstiklal Caddesi'ndeki Balo Sokak'ta bu sabah saat 10.55’te şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada canlı bomba ile birlikte 5 kişi hayatını kaybetti.

VALİ'DEN AÇIKLAMA! ÖLENLERDEN BİRİ CANLI BOMBA

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu'nda kaymakamlık önünde canlı bomba saldırısı meydana geldiğini belirterek, olayda canlı bombayla birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 3'ü ağır 19 kişinin yaralandığını açıkladı.  Vali Şahin, saldırıya ilişkin detaylı açıklamanın incelemelerin ardından yapılacağını aktardı. 

BİRİ HASTANEDE VEFAT ETTİ

Şahin, yaptığı açıklamada "Beyoğlu'nda kaymakamlık önünde öğleden önce bir canlı bomba kendini patlatarak 3 vatandaşımızın ölümüne sebebiyet vermiştir, 21 vatandaş yaralı olarak hastanelere kaldırıldı. Bunlardan 3'ü ağırdı. Bunlardan biri de biraz önce hastanede vefat etmiştir" dedi.

İstanbul Valisi Şahin, saldırıya ilişkin detaylı açıklamanın incelemelerin ardından yapılacağını aktardı.

"NİŞANTAŞI'NDA PATLAMA OLDUĞU BİLGİSİ DOĞRU DEĞİL"

Vasip Şahin, patlamanın ardından Nişantaşı'nda da bir saldırı gerçekleştiğine yönelik özellikle sosyal medyada yayılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

YARALILARIN GÖTÜRÜLDÜĞÜ HASTANELER 

İstiklal Caddesi’ndeki patlamada yaralananlar hastanelere getirildi.  Yaralıların sayısı ve getirildikleri hastaneler şöyle;

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1’i ağır 5 yaralı

Şişli Etfal Eğitim ve Hastanesi : 2’si ağır 10 yaralı 

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. 2 si çocuk 6 yaralı

Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi : İsrail vatandaşı 3 yaralı.

İstanbul valisi ağır yaralılardan birinin  hayatını kaybettiğini açıkladı

BOMBA İMHA EKİPLERİ DE OLAY YERİNDE

Bomba imha ekipleri de olay yerinde çalışıyor.  İstiklal Caddesi üzerinde helikopter uçuyor. İstiklal Caddesi'nde bütün dükkanlar kapatıldı, esnaflar bölgeden çıkarıldı. 

PATLAMAYA İLİŞKİN YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, İstanbul Beyoğlu'nda meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirildi. Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.İSTİKLAL HER İKİ YÖNDE YAYA TRAFİĞİNE VE YAYALARA KAPATILDI Polis İstiklal Caddesi'nin giriş ve çıkışlarını kapatırken Balo Sokak'ın çevresi de tamamen kapatıldı. İkinci bir patlama olacağı endişesiyle çevrede çok geniş güvenlik önlemleri sürdürülüyor.

Saldırgan veya saldırganların burada olabileceği yönündeki ihbarın üzerine polis ara sokaklarda da çalışma başlattı. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »