16 Temmuz 2018, Pazartesi

Itır Esen'in tacı geri alındı!

Miss Turkey 2017 organizasyon yetkilileri, 'Miss Turkey World' seçilen Itır Esen'in tacını geri aldı. 18 yaşındaki Esen'in tacının, 15 Temmuz şehitleriyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım nedeniyle alındığı açıklandı.

22 Eylül 2017 Cuma 18: 4
Itır Esen'in tacı geri alındı!
Miss Turkey 2017 Yarışması'nda birinci seçilen Itır  Esen'in tacı, sosyal medyada 15 Temmuz şehitleriyle ilgili yaptığı bir paylaşım  nedeniyle geri alındı. 

Miss Turkey basın ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, dün gece  düzenlenen törende "Miss Turkey World" kraliçesi seçilen Itır Esen'in, twitter  üzerinden 15 Temmuz şehitleriyle ilgili yaptığı bir paylaşımın incelemeye alındığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, kuruluş amacı Türkiye'yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda  bulunmak olan yarışmanın organizasyonunun böyle bir paylaşımı kabul etmesinin  mümkün olmadığını ifade etti. Sandıkçıoğlu, bu paylaşımı nedeniyle Itır Esen'in tacının geri alındığını bildirdi.

ASLI SÜMEN BİRİNCİ, PINAR TARTAN İKİNCİ, YASEMİN ÇOKLAR ÜÇÜNCÜ OLDU 

Esen'in tacının alınmasının ardından jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci,  dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.

Yeni sonuçlara göre; Aslı Sümen, Çin Halk Cumhuriyeti'nde düzenlenecek 'Miss World'de, Pınar Tartan, ABD'de düzenlenecek 'Miss Universe'de, Yasemin  Çoklar ise Polonya'da düzenlenecek 'Miss Supranational'da Türkiye'yi temsil  edecek.

Miss Turkey Organizasyonu tarafından dün gece Grand Pera Emek  Sahnesi'nde gerçekleştirilen yarışmaya 20 güzel katılmıştı.Jürisi Can Sandıkçıoğu, gazeteci yazar Güneri Civaoğlu, 2012 Miss  Turkey kraliçesi Çağıl Özge Özkul, müzisyen Meyra Ilıcak, bale sanatçısı ve  koreograf Tan Sağtürk, moda tasarımcısı Özlem Süer, plastik cerrah Öp. Dr. Bülent Cihantimur, Özal Global Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Alp'ten oluşan yarışmada, Miss Turkey World kraliçesi Itır Esen, Miss Turkey Universe kraliçesi  Aslı Sümen ve Miss Turkey Supranational kraliçesi Pınar Tartan olarak belirlendi. Güzellere önceki yıl kraliçe olan kişiler tarafından taçları takıldı.

1980 yılından beri 'Miss World', 'Miss Universe', 'Miss Supranational' ve 'Miss International' yarışmalarının Türkiye lisans sahibi olan organizasyon,  Miss Turkey 2017'da dereceye giren üç güzeli, Türkiye'yi temsil etmek amacıyla  dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen bu yarışmalara gönderecek.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »