21 Haziran 2018, Perşembe

İttihadiye olayları davasında duruşma ertelendi

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan cumhurbaşkanı Mursi ile 14 sanığın yargılandığı İttihadiye olayları davasının duruşması ertelendi.

25 Haziran 2014 Çarşamba 21: 8
İttihadiye olayları davasında duruşma ertelendi
Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 14 sanığın yargılandığı, kamuoyunda "İttihadiyye olayları" olarak bilinen davanın görülmesine devam edildi.

Yargı kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Kahire Ceza Mahkemesi, davanın gizli oturumda görülen 17'inci duruşmasını, tanıkların mahkeme salonunda hazır bulunmamaları gerekçesiyle 26 Haziran Perşembe gününe erteledi.

İttihadiyye olayları olarak bilinen davanın 4 Kasım 2013'ten bu yana 26'ncı duruşması görüldü. Başkentteki Polis Akademisi'nde yapılan duruşma, 17. kez ülkenin milli güvenliği gerekçe gösterilerek basına kapalı gerçekleştirildi.

Mursi, kamuoyunda "İttihadiyye olayları" olarak bilinen, 2012'de "Cumhurbaşkanlığı sarayı önünde protestocuların ölümüyle sonuçlanan şiddet olaylarını teşvik" suçlamasıyla açılan dava kapsamında, 4 Kasım 2013'te ilk kez hakim karşısına çıkmıştı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »