İYİ Parti: "Bahçeli, milletvekili transfer borsasını açmıştır"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, MHP'ye geçen İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz'la ilgili çok sert bir açıklama yaptı. Bahçeli'ye yüklenen Aydın, "Bahçeli milletvekili transferi borsasını açmıştır" dedi.

13 Ağustos 2018 Pazartesi 22:38
İYİ Parti: "Bahçeli, milletvekili transfer borsasını açmıştır"
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, TBMM'de gerçekleştirilen yemin törenininde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin elini öperek büyük tepki toplamıştı.

Bahçeli'nin bugün "En son olarak da İP’in 2. Olağanüstü kurultayında GİK listesinin dışında bırakılmıştır. Değerli dava arkadaşımız Hayati Arkaz ve benzeri durumdaki arkadaşlarımızı yakından takip ediyoruz. MHP olarak öncelikle değerli dava arkadaşımız Hayati Arkaz’ı partimize davet ediyoruz. Kamuoyunun bilgi ve taktirine sunarız." ifadelerinin ardından Arkaz'ın MHP'ye geçtiği öğrenildi. 

 
İYİ PARTİ'DEN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Arkaz'ın MHP'ye geçmesinin ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'dan açıklama geldi.

Bahçeli'nin İYİ Parti'nin içişlerine karıştığını ve 'Milletvekili transferi borsası'nı açtığını ifade eden Aydın, "Bahçeli kendi ilkelerini kendi eliyle yerle yeksan etmiştir" dedi.

Aydın'ın açıklamaları şöyle:

"BAHÇELİ VEKİL TRANSFER BORSASINI BAŞLATTI"


Yıllar yılı Milletvekili transferi yapmamayı bir ilke olarak benimseyen Sayın Bahçeli, bugün hem partimizin içişlerine karışmış, hem de “Milletvekili transfer borsasını” açmak suretiyle, kendi ilkelerini kendi eliyle yerle yeksan etmiştir.

Türkiye’nin ekonomik sıkıntılarının birinci gündem maddesi olduğu böylesi bir dönemde, “Milletvekili transfer borsasının” Sayın Bahçeli tarafından açılmış olmasını son derece manidar bulduğumuzu da açıkça ifade ediyoruz.

İYİ Parti’mizin 2. Olağanüstü kurultayında hem liderimiz yeniden güven tazelemiş, hem de partimizin yetkili organları seçilmiştir. Bu seçimler üzerinden partimizi karıştırmaya tevessül etmek hangi çarpık demokratik anlayışın ürünüdür?

Bir taraftan “partisinin başına dönmesi için Hanımefendi’yi ikna edin” diyerek sözüm ona sorumlu bir devlet adamı imajı çizerken, bir taraftan Milletvekili transferi dönemini başlatmak, nasıl bir siyasi anlayıştır?

"1 AYDA NE DEĞİŞTİ?"

Partimizden ayrılan Sayın Milletvekili de yaklaşık bir ay önce “Benim partim İYİ Parti, Genel Başkanım Meral Akşener. Sonuna kadar da siyasetimi İYİ Parti’de yapacağım” demişti. Şimdi soruyoruz: 1 ayda ne değişti?

Gerek Sayın Milletvekilinin bu beyanını ve akabindeki davranışını, gerekse bugün katıldığı siyasi partinin Genel Başkanının bugün geldikleri çelişkili ve trajikomik noktayı, milli iradenin sahibi aziz milletimizin şaşmaz takdirlerine bırakıyoruz.

"TEZGAHLAR BİZİ YOLUMUZDAN DÖNDÜREMEYECEK"

İYİ Parti ilkeleriyle var olmuş, Türk siyasetine yepyeni bir anlayış ve ufuk getirmiş bir siyasi hareket olarak yoluna emin adımlarla devam edecek, kapalı kapılar ardında kurulan kirli tezgâhlar bizi yolumuzdan asla döndüremeyecektir.

Bu girilen kirli ve pis yolla netice alacaklarını zannedenler yanıldıklarını er ya da geç anlayacaklardır. Siyasi tarihimiz bu çarpık yollara tevessül edenlerin kötü akıbetlerinin hazin örnekleriyle doludur. Takdir milli iradenin sahibi aziz Türk milletinindir.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »