İYİ Parti elindeki son seçim anketini açıkladı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Türkkan, katıldığı canlı yayın programında elindeki son anket sonuçlarını açıkladı. Peki, son anket sonuçlarına göre İYİ Parti'nin oy oranı yüzde kaç?

8 Haziran 2018 Cuma 19:20
İYİ Parti elindeki son seçim anketini açıkladı
İYİ Parti Basın Yayın ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan, KRT'den Çağlar Cilara'nın sunduğu Haber Merkezi programına konuk oldu. 

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türkkan, elinde son anket sonuçlarını da açıkladı. İYİ Parti'nin oy oranının yüzde 16.8'in altına düşmediğinin altını çizen Türkkan, partinin tahminlerden fazla oy alabileceğini söyledi ve şunları kaydetti:

"Üçüncü çıkış yolu arıyordu herkes. Ana muhalefet partisine de çok güvenemedi. Güvenmiş olsaydı Cumhuriyet Halk Partisi daha önce 3-4 defa üst üste girdiği seçimde başarı sağlayabilirdi. Üçüncü bir yol olarak milletin ihtiyaçlarına İyi Parti çıktı. İYİ Parti'yi millet mutlaka bir yere konumlandıracak.

Bizim yaptığımız hiçbir ankette şuanda yüzde 16.8'in altına düşen anketimiz hiç yok. Üstlerini de gördük. Alttan gelen dip dalgasının İYİ Parti'yi nereye sürükleyeceğine dair çok öngörülemez bir tahminimiz var. Ben bunu 83 yılında Özal'ın Anavatan Partisi ve 2002 yılındaki Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti'sine de benzetiyorum. Gelecek dip dalgası herkesi iki seksen yere uzatabilir.

Saadet Partisi kaç oy alırsa alsın, sayın Temel Karamollaoğlu ikinci tura sayın İnce'nin kalması halinde seçmenini sayın İnce'ye oy vermeye götürmekte zorlanır, kesinlikle söylüyorum. Sayın Muharrem İnce'nin kişiliğinden ziyade Cumhuriyet Halk Partisi'nin 50 yıldır Türkiye'de devam eden sağ seçmenin karşısındaki tavrıdır aslolan. Sağ seçmenin bakışından kaynaklanıyor."

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »