21 Şubat 2019, Perşembe

İYİ Parti saldırıları protesto etti

İYİ Parti Pendik İlçe Başkanlığı'nın seçim standına saldırı düzenleyen 11 kişinin gözaltına alınmasının ardından, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı parti standına yapılan bu saldırıyı kınadı.

5 Haziran 2018 Salı 18: 1
İYİ Parti saldırıları protesto etti
Son zamanlarda sık sık gündeme gelen, siyasi partilerin standına saldırılara bir yenisi de İstanbul'un Pendik ilçesinde eklendi.

Pendik Çarşı'da bulunan İYİ Parti standına, AKP Gençlik Kolları'na üye kişiler saldırdı.

Gazete2023'ün haberine göre, konuya tepki gösteren İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz, "Gerginlik ortamına izin vermeyiz bizi kahreden şey şanlı bayrağımızın yerlere çalınmış olmasıdır" dedi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz, Teşkilat Başkanı Samet Reis ve Pendik İlçe Başkanı Gökhan Gündağ, yaptıkları ortak açıklamayla saldırıyı kınadı ve şunları söyledi:

"Standımızı gece yarısı bu hale getiren AKP Gençlik Kollarını kınıyoruz. Zulüm ile abad olanın sonu berbat olur. İYİ Parti'nin milletten gördüğü ilgiden rahatsız olanlar istedikleri gerginlik ortamına meydan vermeyeceğiz. Bizden istenen galeyana gelmemiz gerginliğe meydan vermemiz. Bunu yapmayacağız. Çünkü milletimiz için sorumluluk taşıyoruz. Yazık ki bu yapılan saldırılar gelecekte yapanlar ve yaptıranların utanç vesikası olarak kalacaktır. Standımızı yerlere çaldılar yeniden kurarız kurmasına da bizi kahreden bir ayrıntı var ki o da standımızı yıkarken şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış şanlı bayrağımızı yere çalmış olmalarıdır.Bunu yapanlar yerli de olamaz milli de olamaz"

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »