20 Şubat 2019, Çarşamba

İYİ Parti'nin toplantısına muhtar akını

İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanlığının düzenlediği “Anlat Muhtarım Dinleyelim” konseptli tanışma yemeğine Karacabeyli muhtarlar yoğun ilgi gösterdi.

16 Nisan 2018 Pazartesi 20:23
İYİ Parti'nin toplantısına muhtar akını
85 muhtarın 81 tanesinin katıldığı programa, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yüksel Yılmaz, GİK. üyesi Hasan Toktaş, Karacabey İlçe Başkanı Ayhan Tayfur, Mustafa Kemal Paşa İlçe Başkanı İhsan Keçeci, Büyükşehir Meclis Üyeleri Hüsnü Doğruoğlu, Adnan Akın ile İl ve İlçe Yöneticileri katıldı.

Ülke gündemi ile alakalı açıklamalarda bulunan ilçe başkanı Ayhan Tayfur, “Türkiye’nin üzerine oynanan oyunların önüne geçmek için hepimiz uyanık olmalıyız. Okuduğumuz kaynakların seyrettiğimiz haberlerin arka planını görmemiz gerekiyor. Türkiye’de yargının bağımsızlığını yitirdiğini eğitimin iflas ettiğini” dile getirdi.

Toplantıda söz alan il Başkanı Yüksel Yılmaz, İYİ Partinin kuruluşu ile alakalı başladığı konuşmasında “İYİ Parti toplumsal tıkanmışlığa çözüm olmak adına kurulmuş bir partidir. İYİ Parti, kapısından içeri girenin görüşü ve görünüşüne bakmayan, geçmişteki siyasi ideolojisiyle ilgilenmeyen, insanları ayrıştırmayan, kutuplaştırmayan, yüreği Türkiye Sevdasıyla yanan Cesur Yüreklilerin kurduğu bir kitle partisidir. 1. Olağan Kongre on binler göstermiştir ki, yolsuzluk ve yoksulluktan bunalmış, haksızlık ve hukuksuzluktan çıkmaza girmiş halkımız İYİ Partiyi benimsemiş ve sahip çıkmıştır.

 İYİ Parti Hem Türkiye’nin, Hem Bursa’nın hem Karacabey’in sorunlarını bilmektedir. Bu sorunlarının çözümü için Devlet yönetiminin başına taliptir. Bu anlamda devletin üç sac ayağından biri olan Yürütme Organının ilk adımı olan değerli muhtarlarımızla bir araya geldik. Sorunlarınız, sıkıntılarınız bizim iktidarımızda çözüme kavuşacaktır.

Değerli Karacabeyliler eskiden ürününüzü satınca çocuklarınızı evlendirirdiniz, şimdi tarlanızı satsanız da çocuklarınızı evlendiremez oldunuz. Mazot desteği veriyoruz diyorlar. 2016’nın desteğini almayan çiftçilerimiz var. 300 koyun veriyoruz diyorlar 30 koyun bile almayan köylümüz var. Artık Ak Parti hükümetinin sizi aldatmasına müsaade etmeyin. Söz veriyoruz İYİ Parti iktidarında aldatan ve aldatılan olmayacağız. İktidarımız Çiftçiye sahip çıkılan, tarım üretiminin zirve yaptığı dönem olacaktır” dedi.

 Toplantıya katılan muhtarlara hitap eden İYİ Parti GİK Üyesi Hasan Toktaş ise, “15 yıl önce halkımızın büyük teveccühüyle sorunları çözmek üzere iktidara gelen hükümet bırakın çözmeyi ülkemizi sorun yumağı haline getirmiştir. Ülke insanı etnik, mezhepsel veya birçok farklı unsur kullanılarak ayrıştırılmış, sizinkiler-bizimkiler diye kutuplaştırılmış adeta kardeş kardeşe düşman haline getirilmiştir. Cumhuriyet treni rayından çıkarılmıştır. Dış politikada ülke yönünü kaybetmiş, pusulası şaşmıştır. Dostumuzun düşmanımızın kim olduğunu bilmez hale getirildik. İşte bu ortamda halkımız gittiğimiz her yerde İYİ Parti’yi nasıl umut olarak gördüklerine şahit olduk. Türk halkı çaresiz değildir. Ümitsiz değildir. Sahipsiz değildir. İYİ Parti halkımızın ümitsizliğine ümit, dertlerine çare olacaktır” şeklinde konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »