'Izet Hajrovic, Robben gibi'

Werder Bremen scout ekibinin Izet Hajrovic'i uzun süredir takip ettiği, hakkında 'Robben gibi' ifadesinin geçtiği bir rapor hazırladığı ortaya çıktı

11 Temmuz 2014 Cuma 18:42
'Izet Hajrovic, Robben gibi'
Galatasaray’dan parasını zamanında alamadığı gerekçesi ile ayrılan Izet Hajrovic, Werder Bremen ile sözleşme imzaladı. 4 yıllık mukaveleye imza atan Boşnak futbolcu için Werder Bremen’in Sportif Direktörü Thomas Eichin, “Bize katıldığı için çok mutluyuz. Hızlı bir şekilde takıma adapte olup kendini geliştireceğine eminiz” ifadelerini kullandı.

Werder Bremen’in Hajrovic için oluşturduğu scout raporu da ortaya çıktı. Oyuncunun Grasshoppers’ta oynadığı dönemde de Alman ekibi tarafından takip edildiği belirlendi. 

Scout ekibinin genç futbolcu için, “Topla birlikte hızlı, dripling kabiliyeti var. Fizik olarak güçlü. Sağ kanattan içeri kat ederek soluyla etkili şutlar çıkarıyor. Robben gibi bir oyuncu” şeklinde ifadeler içeren bir rapor hazırladığı belirtildi.

LİSANSI ÇIKMAMIŞ

Öte yandan oyuncunun geçici lisans alıp almadığı da akıllarda soru işareti yarattı. Geçtiğimiz hafta FIFA’nın Hajrovic’e geçici lisans verdiği haberlere yansımış, Galatasaraylı idareciler bunu yalanlamıştı.

Alman basınında bugün yer alan haberlerde, “İmzalar atıldı. Werder Bremen şimdi FIFA’nın vereceği geçici onayı bekliyor” ifadelerinin kullanılması, “Hajrovic için geçici lisans henüz verilmemiş” şeklinde yorumlandı.


 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »