İzmir Emniyeti'nden PKK'ya ağır darbe!

Terör örgütü PKK'nın uyuşturucu dağıtım ağına yönelik İzmir ve Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda 128 şüpheli yakalandı. Çok miktarda silah ve uyuşturucu ele geçirildi

4 Nisan 2017 Salı 20: 6
İzmir Emniyeti'nden PKK'ya ağır darbe!
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü "Uyuşturucu ticaretinin  önlenmesi"ne yönelik soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile  Mücadele Şubesi ekipleri, Sabah saatlerinde kent genelindeki 44 mahalle ile  Diyarbakır'da 'torbacı" tabir edilen sokak satıcılarına bin 200 polisin  katılımıyla eş zamanlı operasyon başlattı. Polis helikopterinin desteğiyle yapılan operasyona özel harekat ile  Terörle Mücadele Şubesinden ekipler de katıldı. Operasyonda 128 şüpheli gözaltına alındı.

Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda, çok miktarda silah ve  satışa hazır halde içimlik olarak paketlenmiş esrar, uyuşturucu hap, hassas  teraziler ele geçirildi. Şüphelilerden birinin adresinde ise "F" serisi 1 dolar  bulundu. Operasyonla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden getirilen  uyuşturucuyu batı illerinde piyasaya sürmeye çalıştığı değerlendirilen terör  örgütü PKK'nın satış ağına büyük darbe vurulduğu bildirildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »