23 Temmuz 2018, Pazartesi

İzmir'de 13 Gezi'ci adliyeye sevk edildi

İzmir'de, Gezi Parkı odaklı olayları kışkırttıkları ve terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 13 kişi adliyeye sevk edildi.

26 Haziran 2013 Çarşamba 20: 0
İzmir'de 13 Gezi'ci adliyeye sevk edildi
İzmir Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince önceki gün düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, aralarında bir sendikanın İzmir Şube Başkanı S.K. ile üniversite öğrencilerinin bulunduğu 13 kişinin sorguları tamamlandı. Terör örgütü MLKP, TKEP/L ve Komünist Parti Yolu üyesi oldukları iddia edilen 13 kişi, "terör örgütü üyesi olmak", "kamu malını ve iş yerlerine zarar vermek", "polise mukavemet", "yolu trafiğe kapatmak", "kamu düzenini bozmak", "provokatörlük yapmak, halkı galeyana getirmek" suçlamalarıyla adliye sevk edildi. 

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubeleri ekiplerince, Taksim Gezi Parkı'ndaki protestoların başladığı günden bu yana yürütülen çalışmalar çerçevesinde, kamera görüntüleri incelenerek kimlikleri tespit edilen 13 kişi, önceki gün düzenlenen operasyonda gözaltına alınmıştı. Zanlıların, Gezi Parkı odaklı olaylarda, kamu binaları, araç ve iş yerlerine zarar verdiği, molotoflu gösteriler gerçekleştirdiği, provokatörlük yaptıkları iddia edilmişti.

Aynı kapsamda 20 Haziran'da düzenlenen operasyonda, 14 kişi gözaltına alınmış, zanlılardan 13'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »