23 Temmuz 2018, Pazartesi

İzmir'de film tadında kovalamaca

Trafik polisinden kaçan TIR şoförü aracın lastiğine ateş edilmesi sonucu yakalandı.

11 Kasım 2013 Pazartesi 17:41
İzmir'de film tadında kovalamaca
İzmir'de denetim yapan trafik polisinden kaçan TIR şoförü 32 yaşındaki Halit A., aracın lastiğine ateş edilmesi sonucu yakalandı.

Alkollü olduğu için kaçtığını söyleyen A., gözaltına alındı. TIR'ın dorsesi gümrükte mühürlendiği için kontrol edilemezken, mahkeme kararının alınmasının ardından inceleme yapılacağı açıklandı.

Çeşme Gümrük Müdürlüğü'nden aldığı yük ile İzmir- Çeşme Otoyolu Narlıdere gişelerinden yönetimindeki TIR ile giriş yapan Halit A. saat 01.00 sıralarında trafik polislerin denetim noktasında durmayıp kaçmaya başladı. Bunun üzerine TIR'ın yol güzergahına Narlıdere ve Balçova'dan asayiş ekipleri yönlendirildi. 

TAKİP SAHNELERİNİ ARATMADI


Kent merkezine girmeyen TIR şoförü, aşırı hızlı kullandığı aracıyla Balçova'dan çevre yoluna girip Gaziemir yönüne ilerleyişini sürdürdü. Çevreyolunda peşine düşen ekiplerin uyarı anonsuna rağmen kaçışını sürdüren Halit A., Gaziemir sapağından Yeşillik Caddesi'ne döndü. Karabağlar'a yönelen A.'nın yönetimindeki TIR'ın peşine, geçtiği ilçelerdeki asayiş ekipleri de takıldı. Peşine taktığı çok sayıda polis ekibine rağmen kaçışını sürdüren TIR şoförü, Yeşillik Caddesi'nden Buca sapağına döndü. İzmir- Aydın hat boyu Mevkii'nden NATO'ya oradan da Gürçeşme yönüne dönen TIR şoförünün çok sayıdaki ekipten kaçışı, Hollywood filmlerindeki takip sahnelerini aratmadı.

LASTİĞE ATEŞ AÇILDI


Gürçeşme Caddesi'nden Tepecik yönüne giden TIR şoförünün durması için önce havaya ateş açıldı. Kaçış güzergahı boyunca aşırı hızlı olduğu için yola kapan kurmayan ekipler, aracı durdurmak için lastiklerine ateş açtı. Sağ ön iki lastiği patlayan TIR, Rüştü Ünsal Polas Okulu yakınlarında durdurulabildi. Şans eseri takip boyunca kimse yara almazken, herhangi bir araçta da olası bir kaza sonucu hasar meydana gelmedi. Yaklaşık 1 saatlik takibin sonucu yakalanıp şoför kabininden indirilen Halit A., gözaltına alındı. Gürçeşme Polis Merkezi'ne götürülen A.'nın 1.02 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Gözaltındaki Halit A., sözlü ifadesinde alkollü olduğu için trafik denetiminden kaçtığını söyledi.

DORSENİN KAPISI MAHKEME EMRİYLE AÇILACAK


Sürücünün emniyete götürülmesi üzerine TIR'ın kupasında araştırma yapıldı. Yapılan kontrolde kupada bir şey çıkmadığı kaydedildi. TIR'ın Almanya plakalı dorsesini aramak isteyen ekipler, mühürle karşılaştı. Gümrükte mühürlendiği öğrenilen TIR'ın dorsesinin, prosedür gereği mahkeme emriyle incelenebilecek olması üzerine araç, Alsancak Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'ndeki depolara (antrepo) çekildi. Gün içinde alınacağı kaydedilen mahkeme emri sonrası, dorsenin açılacağı ve inceleme yapılacağı açıklandı. Halit A.'nın ifadesinde ayrıca, Almanya'dan gelen malzemeleri Kemalpaşa'da bir depoya götürdüğünü ancak malzemenin ne olduğunu bilmediğini söylediği belirtildi. Polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »