25 Haziran 2018, Pazartesi

İzmir'de korkutan selanın sebebi ortaya çıktı!

İl müftülüğü, Çiğli'deki cami görevlisinin izinde olduğu sırada mabede takılan bir cihazdaki programlama hatası nedeniyle sela verildiğini duyurdu. Gece okunan sela, kentte tedirginliğe yol açmıştı.

15 Eylül 2016 Perşembe 20: 7
İzmir'de korkutan selanın sebebi ortaya çıktı!
İzmir Müftüsü Ramazan Muslu, çiğli'de gece okunan selayla ilgili gazetecilere açıklama yaptı.

İki denetçinin yaptığı ön inceleme doğrultusunda hazırlanan raporu aktaran Müftü Muslu, selanın Çiğli ilçesindeki Tuzcuoğlu Camisi'nde gece 01.41'te okunduğunun belirlendiğini söyledi.

Muslu, "Olay cami görevlisi izindeyken camiye takılan bir cihazdaki programlama hatasından kaynaklanmış. Cihaz kaldırıldı. Bu cihaz, başkanlığımızın uygun gördüğü bir cihaz değil. Normal şartlarda kullanılmaması gereken bir cihaz" ifadesini kullandı.

Muslu, olayın bir sabotaj ya da frekansa girme olmadığını düşündüklerini ve soruşturmanın başlatıldığını belirtti. Müftülük, şimdi cihazın kim tarafından takıldığını bulmaya çalışıyor.

İzmir'de gece saatlerinde İstasyonaltı Mahallesi’nde sela okunması tedirginliğe yol açmıştı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından camilerde sela okunduğunu göz önüne alan çok sayıda İzmirli, gece saatlerinde polisi aramıştı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »