İzmir'de polisten müthiş tuzak!

İzmir'in Aliağa ilçesinde bir kişi saat 09.30'da girdiği evde pompalı tüfekle anne ve oğlunu rehin aldı. Özel Harekat polisleri, keskin nişancılar olay yerinde. Saat 17.00'ye doğru şahıs elindeki genci bıraktı. Saat 17.15 sularında annenin de kurtarıldığı öğrenildi. Şahsın gözaltına alındığı belirtiliyor.

13 Şubat 2015 Cuma 2: 8
İzmir'de polisten müthiş tuzak!
İzmir'in Aliağa ilçesinde, temizlikçi kadını pompalı tüfekle rehin alan Osman G.’yi ikna için polis ekiplerinin çabaları sürerken, rehin alınan kadın Songül T. ile Osman G’nin ilişki yaşadıkları ve kadının ayrılma kararının ardından olayların yaşandığı iddia edildi.

Aliağa ilçesindeki, Siteler Mahallesi 428 Sokak'ta bulunan Ekim Sitesi C Blok'un 6. katındaki eve Songül T ve 19 yaşındaki oğlu Muzaffer T. temizliğe gitti. İddialara göre, Songül T. ile ilişki yaşadığı iddia edilen Osman G., ev sahibi çıktıktan sonra elindeki pompalı tüfekle sabah saatlerinde eve gelerek Songül T. ve oğlu 19 yaşındaki oğlu Muzaffer T.'yi rehin aldı.

KESKİN NİŞANCILARIN ELLERİ TETİKTE
Olay duyulur duyulmaz İzmir polisi alarma geçti. Bölgeye keskin nişancılar, özel harekatçılar ve çok sayıda takviye ekip sevk edildi. Keskin nişancılar, çevredeki binalarda konuşlanırken, polis ekipleri de olay yerine şerit çekerek bölgedeki güvenlik önlemlerini artırdı. Öte yandan 112 acil servis ekipleri ve itfaiye ekipleri de bölgede hazır bekletildi.

7.5 SAAT SONRA KRİZ BİTTİ
Osman G. pompalı tüfekle bir apartman dairesini basıp rehin aldığı iki kişiden 19 yaşındaki Muzaffer T.'yi, 6.5 saat sonra serbest bıraktı. Muzaaffer T.'yi saat 16.00 sıralarında bırakan Osman G. bir saat sonra da annesi Songül T.'yi bırakıp polislere teslim oldu.

LİNÇ GİRİŞİMİ
Dışarıda bekleyen rehinelerin yakınları Osman G.'ye saldırmak istedi. Polis sıkı güvenlik önlemleri altında Osman G.'yi Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

YASAK AŞK İDDİASI
Rehine olayıyla ilgili ayrıntılar yavaş yavaş ortaya çıkarken, Osman G. ve Songül T'nin sevgili olduğu iddia edildi. Songül T'nin ayrılmak istediğini Osman G.'ye anlatınca olayların yaşandığı öne sürüldü. Ev sahibi Nevzat Kaya ise, olay şöyle anlattı: "Üniversiteli çocuğu ile birlikte temizlikçi kadını bıraktık. Ondan sonra emniyetten telefon edildi. Anahtarınız varsa getirin rehin alındılar diye. Mesele nedir biz de bilmiyoruz." 

Zanlının olay sırasında yemek ve çay siparişi verdiği öğrenildi. Habertürk'ün haberinde şahsın sakinleşmesi için ilaçlı yemek verildiği iddiası yer aldı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »