20 Haziran 2018, Çarşamba

İzmir'deki Gezi Parkı Davasında 24 Çocuktan 23'ü Beraat Etti

İzmir'deki Gezi Parkı eylemlerine katılan ve 16 ay ile 15'şer yıl arasında hapis cezası istemiyle yargılanan 24 çocuktan 23'ü beraat etti.

17 Temmuz 2014 Perşembe 2:17
İzmir'deki Gezi Parkı Davasında 24 Çocuktan 23'ü Beraat Etti
İzmir'deki Gezi Parkı odaklı eylemlere katılan ve "Devlet ve özel kişilere ait mallara zarar verme", "Görevi Yaptırmamak için direnme" ve "2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasasına muhalefet" suçundan 16 ay ile 15'şer yıl arasında hapis cezası istemiyle yargılanan 24 çocuktan 23'ü beraat etti.

İzmir 5. Çocuk Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz yargılanan 18 yaşından küçük çocuklar, İçişleri Bakanlığı avukatları, bazı banka ve özel şirketlerin avukatları katıldı.

Davaya müdahil olan ESHOT Genel Müdürlüğü ile bankaların avukatları şikayetçi olmadıklarını ifade etti, İçişleri Bakanlığı ve özel şirket avukatları ise şikayetçi olduklarını belirttiler.

SANIKLAR ÜZERLERİNE ATILI SUÇLAMALARI REDDETTİ

Sanıklar da üzerlerine atılı suçlamaları reddetti. 23 çocuğun beraatine karar veren hakim, sanık N.N.Y' yi "Görevi Yaptırmamak için direnme" suçundan önce 1,5 yıl hapis cezası verdi, ardından hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »