21 Şubat 2019, Perşembe

Jandarma ilan yayınladı! 3 bin 560 kişi alınacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) tarafından Jandarma Genel Komutanlığı adına 3 bin 360'ı sözleşmeli, 40'ı muvazzaf, Sahil Güvenlik Komutanlığı adına 160 sözleşmeli astsubay adayı öğrenci alınacak.

5 Nisan 2018 Perşembe 20: 6
Jandarma ilan yayınladı! 3 bin 560 kişi alınacak
JSGA'nın internet sitesindeki açıklamaya göre, Jandarma Genel  Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının astsubay ihtiyacını karşılamak  amacıyla yapılacak alımlara, 23 Nisan'a kadar "www.jandarma.gov.tr",  "www.sahilguvenlik.gov.tr" ve "www.jsga.edu.tr" adreslerinden ön başvuruda  bulunulacak.

Ön başvuru yapan adaylardan kontenjan miktarlarının 10 katı kadarı  (sahil güvenlik güverte ve makine branşları için ön başvurusu kabul edilen tüm  adaylar) seçme sınavlarına çağrılacak. Adaylar daha sonra ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve mülakat  aşamalarına katılacak.

Ön başvurular sırasında adaylardan herhangi bir ücret alınmayacak  ancak seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan adaylardan 50 lira sınav ücreti  alınacak. Başvurular hakkında ayrıntılı bilgiye Akademi'nin "www.jsga.edu.tr"  internet sitesinden ulaşılabiliyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »