’Jet Fadıl’ tahliye edildi

Jet Fadıl lakaplı iş adamı Fadıl Akgündüz “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 2 bin 443 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılandığı davada, 15 ay sonra tahliye edildi. Mahkeme, Akgündüz hakkında yurt dışına çıkış yasağı koydu.

28 Mart 2017 Salı 18:39
’Jet Fadıl’ tahliye edildi
İstanbul 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 7’inci duruşmasına tutuklu sanıklar Fadıl Akgündüz ve yeğeni Mehmet Salih Obut’a Silivri Cezaevi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanıldı. Duruşmada, çok sayıda mağdur ile avukatları da hazır bulundu. Duruşmada ifadeleri alınan mağdurlar, sanıklardan şikayetçi olduklarını ve cezalandırılmalarını istediğini söyledi. Tutuklu sanıkların avukatları ise delillerin toplanması ve müvekkillerinin tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak tahliyelerine karar verilmesini istedi. Taleplere ilişkin görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, Akgündüz ve Obut’un tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, suçun niteliği, tutuklu kaldıkları süre, şikayetçilerin bir kısmının dinlenmiş olması, delillerin büyük ölçüde toplanması ve delilleri karartma ihtimallerinin bulunmaması gerekçeleriyle, Fadıl Akgündüz ve Mehmet Salih Obut’un tahliyesine hükmetti. Bu sanıklar hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Mahkeme heyeti, dava konusu Bayrampaşa Caprice Gold projesi kapsamında projenin arsa değeri, projenin hali hazır rayiç değeri, projenin tamamlanması halindeki piyasa değerinin tespiti ile projenin tamamlanma süresinin istenmesine karar verdi. Mahkeme dava konusu Maldivler projesinin ise hangi tarihte sözleşmeye bağlandığı, kimler arasında sözleşme yapıldığı, proje değerinin ne olduğu ve proje ile reklamlar arasında aykırılık olup olmadığının belirlenmesinin istenmesine hükmetti. Duruşma 5 Temmuz 2017’ye ertelendi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »