23 Haziran 2018, Cumartesi

Kabotaj Bayramı'na "Ramazan" ayarı

Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Ramazan ayı nedeniyle öne alınarak bugün kutlandı.

26 Haziran 2014 Perşembe 19:31
Kabotaj Bayramı'na "Ramazan" ayarı
Kumluca'ya bağlı Mavikent Beldesi Karaöz koyunda düzenlenen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinliklerine Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, Ak Partili Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ile yerel yetkililer ve çok sayıda kişi katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından başlayan kutlamada Gürcistan'dan davet edilen Kafkas Halk oyunları ekibi gösteri sundu.

aşkan Çetinkaya, Mavikent Mahallesi Karaöz mevkisinde bu sene 22'nci kez düzenlenen etkinliklerin, bu yıldan itibaren 'Mavikent Deniz Şenliği' olarak kutlanacağını söyledi. 

Etkinlikler kapsamında 50, 100 ve 200 metre yüzme, tekne ve sürat motoru, en fazla su altında kalma ve yağlı direkten bayrak alma yarışmaları yapıldı. Yağlı direk yarışında Fürkan Karaöz isimli yarışmacı bayrağı almayı başardı. 

Serbest yüzme yarışmalarında 50 metrede Haktan Mithat Yorgancı, 100 metrede Çağrı Bayar, 200 metrede Deniz Taşgın birinci oldu. Su altında uzun süre kalma yarışmasında Erdal Topuz, sürat motoru yarışmasında Halil Gömlekli ve tekne yarışmasında Kaynak Kaptan isimli tekne birinciliği elde etti. Yarışlarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Ekrem KARAMAN/KUMLUCA (Antalya), (DHA)
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »