23 Haziran 2018, Cumartesi

Kaçakçı turistlere karşı camide eğitim

Van'da Orman ve Su İşleri Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi görevlileri, mahalleleri tek dolaşarak halkı başta bitki ve böcek kaçakçısı turistler olmak üzere doğayı koruma konusunda bilinçlendiriyor.

30 Haziran 2014 Pazartesi 17:17
Kaçakçı turistlere karşı camide eğitim
Doğal hayat ve bio çeşitlilik bakımından zengin Van'da Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü önemli bir çalışma başlattı. Şube Müdürü Yunus Bakıcı ve ekibi mahalleleri dolaşarak özellikle kaçakçılık için gelen turistlere karşı köylüleri uyarıyor. Toplantılarını camilerde yapan Bakıcı ve ekibi Gevaş'ın İkizler Mahallesi'nde bulunanlarla bir araya geldi. Mahalledeki camide namazdan sonra bir araya gelen Şube Müdürü Bakıcı, Van ve çevresinin bio çeşitlilik bakımından çok zengin olduğunu ve mahalle sakinlerinin kaçakçılara karşı dikkatli olmasını istedi.
 

"TURİST GİBİ GELİP DEĞERLERİMİZİ ÇALIYORLAR"


Çalışmalarını 3 aydan bu yana sürdürdüklerini belirten doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Yunus Bakıcı, her hafta bir mahalleye giderek bilgilendirme çalışmaları yapacaklarını söyledi. Yabancıların turist gibi gelip önemli bio değerleri çaldığına dikkat çeken Bakıcı, şöyle dedi:

"Öncelikle vatandaşlarımızı kaçakçı turistlere karşı uyarıyoruz. Kaçakçı turist gördüklerinde bize veya jandarmaya haber verilmesini istiyoruz. Biz bio kaçakçılığını önlemeye büyük önem veriyoruz. Ayrıca yaban hayatının korunması için yasak dönemde avlanma ve yumurta toplamalara izin verilmemesini istiyoruz. Bu konuda çalışma yaptığımız mahallelerden olumlu sonuçlar aldık."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »