14 Kasım 2018, Çarşamba

Kaçırılan Gazzeli mühendisin Şalit bilgisi

Mossad ajanları tarafından Şubat ayında Ukrayna'dan İsrail'e kaçırılan Gazzeli mühendis Dirar Ebu Sisi'nin İsrailli asker Şalit hakkında bilgi sahibi olabileceği ileri sürüldü.

30 Mart 2011 Çarşamba 18:49
Kaçırılan Gazzeli mühendisin Şalit bilgisi

 

Mossad ajanları tarafından Şubat ayında Ukrayna'dan İsrail'e kaçırılan Gazzeli mühendis Dirar Ebu Sisi'nin kaçırılmasıyla ilgili sır perdesi henüz aralanmazken, Alman Der Spiegel dergisi, Gazzeli mühendisin, yıllardır Gazze'de tutulan İsrailli asker Gilad Şalit hakkında bilgi sahibi olabileceğini öne sürdü.

Dirar Ebu Sisi'nin İsrail'de, Aşkelon'daki cezaevinde tutuklu bulunduğu ortaya çıkmış, hakkındaki soruşturmayla ilgili yayın yasağı konulan Ebu Sisi için, mahkeme gözaltı süresini önceki gün bir hafta daha uzatmıştı.

Der Spiegel dergisi, adı açıklanmayan bir istihbarat kaynağına dayanarak, Gazze'deki tek elektrik santralinin müdürü olan Dirar Ebu Sisi'nin üst düzey bir Hamas yetkilisi olduğunu belirtti ve Gazzeli mühendisin, kaçırılan İsrailli asker Gilad Şalid hakkında bilgi sahibi olabileceği, bu nedenle kaçırıldığı iddiasını gündeme getirdi.

İstihbarat yetkilisi dergiye, "Eğer Mossad böyle bir operasyona kalkışıp bir adamı 6 haftadır sorguluyorsa, İsrail'in mutlaka duymak istediği bir şeyler biliyor" diye konuştu.

Ukraynalı eşi Veronika ise Ebu Sisi'nin Hamas'la herhangi bir bağlantısının olmadığını savunuyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »