'Kadın cinayetlerinde IŞİD yöntemleri uygulanıyor' iddiası

VAN Kadın Derneği (VAKAD), 2014 yılında meydana gelen kadına şiddet, boşanma, ayrılma, taciz, cinsel saldırı, intihar, ensest ilişki konularını değerlendirdi. Boğaz kesme olaylarının IŞİD yöntemine benzediğini ve bunun kendilerini tedirgin ettiğini belirten VAKAD üyesi Zozan Özgökçe, cinayetlerin üzerine gidilmesini istedi.

26 Aralık 2014 Cuma 21:17
'Kadın cinayetlerinde IŞİD yöntemleri uygulanıyor' iddiası
Bir otelde yapılan basın toplantısına, VAKAD üyeleri katıldı. 2014 yılında Van ve ilçelerinden 342 kadının VAKAD'a başvuru yaptığını belirten VAKAD üyesi Zozan Özgökçe, başvuru yapanların yüzde 52'sinin Türkiye vatandaşı, yüzde 37.4'ünün Afgan, yüzde 6.1'inin İranlı, yüzde 3.2'si Iraklı ve yüzde 1'inin de Suriyeli olduğunu söyledi.

"TÜRKİYE'DE BOĞAZ KESME FURYASI VAR"

Kadın cinayetlerinde bu yıl artış yaşandığını söyleyen Özgökçe, cinayetlerin işleniş şeklinin IŞİD'in boğaz kesme yöntemiyle olmasının kendilerini tedirgin ettiğini ifade etti. Özgökçe, "Cinayetlerde bir artış var. Özellikle bu boğaz keserek işlenen cinayetler bizi tedirgin ediyor. Biz işlenen cinayetleri IŞİD ile paralel olduğunu düşünüyoruz. Sadece Van'da değil, tüm Türkiye'de bir boğaz kesme furyası var. Bunu çok vahim buluyoruz. Bu arada kadın cinayetlerinin üzerine de çok gidilmediğini düşünüyoruz. Herkesin bu konuda duyarlı olmasını ve cinayetlerin üzerine gidilmesi lazım" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »