26 Mayıs 2018, Cumartesi

Kadınlarda orgazmın anahtarı!

Yıllardır kadınlar, seks veya ön sevişme ile orgazm olduklarını iddia ederler. Ancak yeni yapılan bir araştırma bunun yanlış olduğunu ortaya koyuyor.

10 Ekim 2014 Cuma 3:58
Kadınlarda orgazmın anahtarı!
Daily Mail gazetesinin haberine göre, kadınlarda vajinal orgazm yok, klitoral orgazm da yok ve hatta G-noktası da yok. Araştırmacılara göre tek bir çatı terim mevcut, "kadın orgazmı".

Geçmişten gelen algılar, kadınların çok çeşitli şekillerde orgazm olabildiğini iddia ediyordu. Cinsel birleşme ile ulaşılan orgazm, g-noktası, vajinal veya klitoral orgazmların hepsinin farklı orgazm çeşitleri olduğu tahmin ediliyordu.

Yeni ortaya koyulan veriler, kadınların büyük çoğunluğunun cinsel birleşme esnasında orgazm olmadığını ileri sürüyor. Bu yüzden kadınların cinsel problemlerinin vajinal orgazm gibi aslında var olmayan bir şeyden dolayı gerçekleştiği iddia ediliyor.

KADIN ORGAZMININ ANAHTARI KLİTORİS

Araştırma, kadın orgazmının anahtarının klitoris olduğunu ileri sürüyor. Kadın cinsel organın en erojan bölgesi olan klitorise, kadın penisi de deniyor.

Araştırmada ayrıca kadınlar için ideal olan orgazm için uyarılması gereken bölgeler şöyle sıralanıyor: klitoris, vajinanın her iki yanında bulunan klitoral dudaklar ve klitoral dudakların birleştiği ince kısım.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »