Kalın: Tasvip etmemiz mümkün değil

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Fatih Camisi'ndeki şehit cenazesinde mermi kovanı atılmasına ilişkin, "Bu tür olayları tasvip etmemiz mümkün değildir. Terörün her türüne karşı birlik ve beraberlik içinde olmamız esastır. Tepkilerin demokratik kurallar çerçevesinde ve asla şiddet içermeden gösterilmesi gerekir." değerlendirmesinde bulundu.

10 Haziran 2016 Cuma 20: 4
Kalın: Tasvip etmemiz mümkün değil
Kalın, Amerika Birleşik Devletleri dönüşünde yaptığı  açıklamada, Kılıçdaroğlu'na, şehit cenazesinde mermi kovanı atılmasıyla ilgili,  güvenlik birimlerinin gerekli girişimlerde bulunduklarını belirtti.

Bu tür olayların yaşanmasını hiçbir zaman arzu etmediklerini  vurgulayan Kalın, "Bu tür olayları tasvip etmemiz mümkün değildir. Terörün her  türüne karşı birlik ve beraberlik içinde olmamız esastır. Tepkilerin demokratik  kurallar çerçevesinde ve asla şiddet içermeden gösterilmesi gerekir. Öte yandan,  terör örgütlerini cesaretlendirici tutumlardan açık ve net bir şekilde kaçınmak  gerekiyor." ifadelerini kullandı.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »