Kamuran Yüksek hakkında flaş karar

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, terör örgütü üyeliğinden 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yüksel hakkında tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkartıldı.

28 Mart 2017 Salı 18:51
Kamuran Yüksek hakkında flaş karar
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı  Kamuran Yüksek hakkında, Diyarbakır'da tutuksuz yargılandığı davada "silahlı  terör örgütüne üye olmak" suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezası ve tutuklanmasına  yönelik yakalama kararı verildi.

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz  yargılanan Yüksek katılmadı, avukatları hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı esas hakkında hazırladığı mütalaasında Yüksek'in  cezalandırılması yönünde görüşünü bildirdi. Sanık avukatları ise kovuşturmanın  genişletilmesi ve esas hakkındaki savunmalarını yapmak için süre talebinde  bulundu.

Avukatlara esas hakkında savunmalarını yapmaları için daha önce  verilen süreyi hatırlatan mahkeme, bu konudaki taleplerinin reddini  kararlaştırdı.

Mahkeme, Yüksek'in, üzerine atılı "silahlı terör örgütüne üye olmak"  suçunun sabit olduğu gerekçesiyle 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmasına ve  tutuklanmasına yönelik yakalama emri çıkartılmasına karar verdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »