Kandil'den inen 10 PKK'lı o ilçede

Mardin'in Dargeçit ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından terör örgütü PKK mensuplarına yönelik başlatılan operasyon sürüyor. Örgütün dağ kadrosundan 10 teröristin geldiği, gençlik yapılanması YDG-H'den oluşan grubun başında bulunduğu belirtiliyor.

17 Aralık 2015 Perşembe 19:12
Kandil'den inen 10 PKK'lı o ilçede
İlçenin teröristlerden temizlenmesi, kurulan barikatların  kaldırılması, kazılan hendeklerin kapatılması, tuzaklanan patlayıcıların imha edilmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyonlarda, sivillerin zarar görmemesi için 11 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor.  Çok sayıda hendek ve barikat ile tuzaklanan patlayıcının bulunduğu ilçede operasyon adım adım ilerliyor.
 
PKK'nın dağ kadrosundan ilçeye yaklaşık 10 teröristin geldiği, gençlik  yapılanması YDG-H mensuplarından oluşan her bir grubun başında bu teröristlerin  bulunduğu öğrenildi. Operasyon sırasında teröristlerce polis ekiplerine 20'yi aşkın uzun  namlulu silah ve roketatarla saldırıda bulunulduğu belirtildi. 
 
Saldırılar ile teröristlerce tuzaklanan patlayıcıların imhası  sorasında zırhlı araçlar ile çevredeki bazı ev ve iş yerlerinde hasar oluştu. 
 
  Dargeçit Kaymakamlığınca vatandaşlara 3 bin ekmek, 300 paket çocuk bezi ve mama, 100 kuru gıda paketi, 500 adet 5 litrelik içme suyu ve temizlik malzemesi dağıtıldığı belirtiliyor. 
 
CİZRE VE Silopi'DE 25 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRDİ
 
 Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyon  kapsamında 24 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dün meydana gelen "yurt  içi olaylara" ilişkin bilgilere yer verildi. Buna göre, Cizre'de devam eden operasyonda, 6 güvenlik görevlisi  hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı, 24 terörist etkisiz hale getirildi. 
 
Şırnak'ın Silopi ilçesinde sürdürülen operasyonda, 2 güvenlik  görevlisi hafif yaralandı, bir terörist öldürüldü. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »