Kanlı kahvaltı!

İstanbul'da yeni bir "kadına şiddet" olayı daha...

13 Mayıs 2014 Salı 7: 0
Kanlı kahvaltı!
Küçükçekmece'de, 22 yaşındaki Dilek Aypar'ı pompalı tüfekle vurarak öldüren işadamı Durmuş Gedik, polisteki ifadesinde, genç kızı bir anlık öfkeyle vurduğunu söyledi.

Halkalı Fatih Mahallesi'ndeki Yarımburgaz Parkı'nda sabah saat 09.30 sıralarında meydana gelen olayda, parkta bir kadının vurulduğu ihbarı üzerine giden polis ekipleri, piknik masasında vurulmuş bir kadın ve yanında pompalı tüfekle duran bir kişiyle karşılaştı. Kadına yardım etmek için harekete geçen polis, 5 dakikalık bir çabayla, elinde silah tutan zanlıyı ikna ederek, genç kızı olay yerinden aldı. Ambulansa bindirilen Dilek Aypar, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Bu sırada, elinde silahla parkta bekleyen saldırgan ise 15 dakika sonra polise teslim oldu.

"BİR ANLIK ÖFKEYLE YAPTIM"


Tekstil işiyle uğraştığı belirtilen evli ve 3 çocuk babası 43 yaşındaki Durmuş Gedik, sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Alınan bilgiye göre, zanlı, sorgusunda, olayı bir anlık öfkeyle yaptığını söyledi. Durmuş Gedik, polislere, Dilek Aybar'ın ilk tanıştıklarında başka bir erkekle evli olduğunu söylerken, “Aramızda ilişki başlayınca, eşinden boşandı. Daha sonra birlikte olmaya başladık. İlk başta her şey güzeldi. Ancak daha sonra aramızda tartışmalar çıkmaya başladı" dedi.

ÖNCE HASTANEYE GÖTÜRMÜŞ, SONRA VURMUŞ


Son zamanlarda Dilek Aybar'ın başka bir erkekle ilişkisi olduğunu duyduğunu anlatan Gedik, “Dilek bir rahatsızlığı için hastaneye gideceğini söyleyince, onu götürmeyi teklif ettim. Annesi de bizimle geldi. Zaten tanışıyorduk. Hastaneden sonra, biraz konuşmak istediğimi söyleyip, onları parka götürdüm" dedi. 

ANNE "SİZ BİRAZ KONUŞUN" DİYE ÇİFTİ YALNIZ BIRAKMIŞ


Parka geldiklerinde, Dilek Aybar'ın annesinin “Siz biraz konuşun" diyerek kendilerini yalnız bıraktığını anlatan Dursun Gedik, “Ondan yeni sevgilisinden ayrılmasını istedim. Ancak bana hakaret etti. Ondan ayrılmayacağını söyledi. Çok sinirlendim, onu korkutmak için arabaya gidip silah aldım. Ancak benden korkmadı. Sevgilisinden ayrılmayacağını söyleyince, kendimi kaybettim" dedi.

Emniyet yetkilileri, katil zanlısının resmi ifadesinin alınmasından sonra yarın adliyeye sevk edileceğini belirttiler.

Ali AKSOYER - Zeki GÜNAL / İstanbul DHA
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »