20 Şubat 2019, Çarşamba

Kaputaş Plajı’na gelen büyüleniyor!

Antalya'nın gözde ilçelerinden Kaş'taki dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, suyunun benzersiz turkuaz rengiyle her gün yüzlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

2 Eylül 2018 Pazar 15:50
Kaputaş Plajı’na gelen büyüleniyor!
Kalkan Mahallesi sınırlarında yer alan, Kaş Belediyesince işletilen ve  girişi ücretsiz olan plaja yol kenarındaki basamaklardan inilerek ulaşılıyor.

Suyunun açık yeşilden maviye doğru değişen benzersiz rengi, el değmemiş doğallığıyla dünyanın en güzel plajları arasında gösterilen Kaputaş, göz kamaştırıyor.

Fethiye-Kaş yolunda seyahat edenler, çektikleri fotoğraflarda Kaputaş  Plajı'nı fon olarak kullanarak poz vermeden geçmiyor.

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  15 Temmuz'dan itibaren Kaş'ta turizmin istenilen seviyede ilerlediğini söyledi.

İlçede turizmin bayram tatilinde zirve yaptığını belirten Kocaer,  "Akdeniz'in en güzel plajlarından Kaputaş,  tüm turistlerin uğrak yeri oldu.  Zaten dünyaca ünlü olan plaj, her geçen gün yerli ve yabancı turistlerin daha da  çok ilgisini çekiyor. Ziyaretçilerin neredeyse tamamı plajdan memnun ayrılıyor."  diye konuştu.

Kaputaş'ta doğanın tahrip edildiği ve betonlaştığı gibi şikayetlerin  olduğunu hatırlatan Kocaer, yapılan her şeyin ahşap, el işi ve kontrollü olduğunu  dile getirdi.

"BURASI DOĞAL BİR GÜZELLİK"

Kaş Belediyesi olarak turizme ve misafirlere hizmete devam ettiklerini  anlatan Kocaer, şöyle konuştu:

"Kaputaş, yaz ve kış tek renkte kalmaz. Beş renge kadar kademe kademe  gökkuşağı gibi şekil alır. Kaputaş'ta bulunan kum, çakıl, kumsal tamamen  doğaldır. Kaputaş'ta ilave en ufak bir çakıl tanesi yoktur. Burası doğal bir  güzellik. Koyun Akdeniz'e bakışı ve renginin kanyonla bütünleşmesi, Kaputaş'ı ön  plana çıkarıyor. Plajın üst tarafındaki yaban keçilerinin dolaşması da güzellik  katıyor."

Kocaer, Türkiye'nin tanıtımı için birçok plaj bulunduğunu, Kaputaş'ın  da bunlardan birisi olduğunu vurguladı.

İstanbul’dan tatile gelen Gökhan Yıldırım da Kaputaş'ı ilk kez  gördüğünü ve daha önce bu kadar temiz deniz görmediğini ifade etti.

Kaputaş'ın kusursuz güzelliğe sahip olduğunu kaydeden Yıldırım, plajın  Türkiye'de görülmesi gereken noktalardan birisi olduğunu dile getirdi.

Tatilcilerden Meltem Zengin de plajın manzarasının güzelliğiyle  büyülendiğini söyledi.

 Suda mavinin birçok tonunun görülebildiğine işaret eden Zengin,  Kaputaş'ın olağanüstü güzelliğe sahip olduğunu belirtti.

Onur Şener de Kaputaş'a Kocaeli'den tavsiye üzerine geldiğini ve çok  beğendiğini dile getirdi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »