19 Kasım 2018, Pazartesi

Kar yağışı etkisini arttırdı! Kazalar peş peşe geldi

Bolu Dağı Düzce geçişinde ağır tonajlı araçların yolda kalması nedeniyle ulaşıma kapanan D-100 karayolu Ankara istikametindeki sürücüler, Anadolu Otoyolu'na yönlendirildi.

21 Kasım 2017 Salı 18:33
Kar yağışı etkisini arttırdı! Kazalar peş peşe geldi
Güzergahı kullanan bazı TIR ve tankerler, Bakacak mevkisinde rampayı  çıkamayarak yolda kaldı. Yolun ulaşıma kapanması nedeniyle Ankara yönü, Kaynaşlı mevkisinden  polis ekipleri tarafından kesilerek, Anadolu Otoyolu'na verildi.

Öte yandan, Sabah saatlerinden itibaren devam eden kar yağışı  nedeniyle bölgede kar kalındığı 20 santimetreyi aştı.

D-100 karayolunun özellikle Düzce kesiminde yer alan Karanlıkdere,  Bıçkıyanı, Heyelan, Kaynaşlı mevkilerinde, otoyolun ise Sarıçökek ve viyadükler  mevkisinde yağış, tipi şeklinde devam ediyor.

Meteoroloji yetkilileri, yağışın akşam saatlerinde artarak devam  edeceğini belirterek, yola çıkacak sürücülerin dikkatli olması yönünde uyarılarda  bulunuyor.

Bu arada her iki güzergahta da karayolları ekipleri tuzlama ve yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Özellikle büyük araçların rampa çıkışı sırasında yolda kalması, hem  ekiplere hem de sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Kar beraberinde kazaları da getirdi

Sabah saatlerinde etkisini artıran kar yağışıyla birlikte, Bolu’da TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu üzerinde 3’ü hafif yaralamalı 7’si maddi hasarlı toplam 10 kaza meydana geldi. Kazalarda yaralananlar kent merkezi ve ilçelerdeki çeşitli hastanalere kaldırıldılar.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »