Kara çarşafa büründü

‘Güzel Cin’ filminin çekimleri için İran’a giden Nurgül Yeşilçay, rolü gereği kara çarşaf giydi. Oyuncu, “Alışmak çok zor oldu” dedi

2 Kasım 2017 Perşembe 22:38
Kara çarşafa büründü
Nurgül Yeşilçay’ın İranlı yönetmen Bayram Fazlı’yla çalıştığı ‘Güzel Cin’ filminin çekimleri İsfahan’da devam ediyor. Oyuncu, geçirdiği travmadan dolayı konuşamayan Dilaram rolü için kara çarşafla kamera karşısına geçti. Farklı bir deneyim yaşadığını söyleyen Yeşilçay, “Çarşafa alışmak çok zor oldu. Çalıştığım herkes, yakıştığını söylüyor. Seyirciye daha gizemli bir güzellik sunuyor. Zaten hayranlık duyduğum İran sinemasının sihri de bu değil mi?” dedi. 

İsfahan’da bulunmanın kendisini beslediğini söyleyen oyuncu, “Gece çekimleri çok yoğun oluyor. Gezmeye de fırsat ayırıyorum. Şehrin hemen hemen tamamı UNESCO Dünya Mirası’nda yer alıyor. Kafanı nereye çevirsen tarihi eser var. Koşuşturmadan sakin bir şekilde geziyorsun. Burada emekli hayatı yaşıyorum” şeklinde konuştu. Oyuncu, İranlı sevenlerinin uzun kuyruklar oluşturmasından dolayı zaman zaman çekimlerde aksaklık yaşandığını da sözlerine ekledi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »