21 Haziran 2018, Perşembe

Karadavi'den Erdoğan'a destek

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Karadavi, ''Cumhurbaşkanlığı seçiminde, güvenilir, samimi ve güçlü lider Erdoğan'ı destekliyorum'' dedi.

9 Ağustos 2014 Cumartesi 21:26
Karadavi'den Erdoğan'a destek
Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde, güvenlir, samimi ve güçlü lider Erdoğan'ı destekliyor ve Türkiye halkını da Erdoğan'ı desteklemeye davet ediyorum" açıklamasında bulundu.

Karadavi, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail'in Gazze'ye saldırısı noktasında, Suriye devrimi sürecinde ve Mısır'daki askeri darbeye karşı mazlum halkın yanında duran Erdoğan'ın bu duruşu, birçok Arap liderlerini zor durumda bıraktı. Bu nedenle cumhurbaşkanlığı seçiminde güvenlir, samimi ve güçlü lider Erdoğan'ı destekliyor ve Türkiye halkını da Erdoğan'ı desteklemeye davet ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"Çok sevdiğim ve beni seven yüce Türkiye halkına sesleniyorum" diyen Karadavi, "Türkiye halkı son yıllarda farklı alanlarda kalkınmayı beraberinde getiren  büyük bir demokrasi örneği sergiledi. Ben bu demokrasi yolundaki başarıyı Türkiye ve İslam ümmetine hayır getirmek üzere yollarını tamamlamaları için çağrıda bulunuyorum" ifadesini kullandı.

"OYLARINIZI HEBA ETMEYİN"

Türkiye'nin uzun bir süre İslam alemine liderlik yaptığını ve İslam dünyasını düşmana karşı koruduğunu aktaran Yusuf el-Karadavi, ülkenin büyük bir kalkınma örneğiyle demokrasinin sembolü haline gelerek daha önce İslam aleminin liderliğine doğru yeniden yol aldığını belirtti. 

Karadavi, oy kullanmanın yararlı bir faaliyet olacağına değindi. Ayetlerle desteklediği açıklamasında toplum yararına oy kullanmanın "Bir tanıklık" olduğunu vurgulayan Karadavi, herkesin oy kullanması ve bu hakkını heba etmemesi gerektiğini ifade etti.

"Ülkesinin ve halkının yararı doğrultusunda doğru bulduğu kimseye oy vermek dini bir farizedir. Kur'an bize bu yönde talimat vermiştir" ifadesini kullanan Karadavi, "Oy kullanma noktasında, kalbinin sesini dinlemeyerek ve Allah'tan korkmadan seçimlerde ehil olmayan kişilere oy kullanarak  'tanıklık' etmek Allah'ın verdiği yetkiye ihanet etmektir" yorumunda bulundu.

İslam dünyasının Türkiye'nin yarını ve daha sonrasından beklentileri olduğuna değinen Karadavi, şunları kaydetti:

"Müslüman Türkiye toplumunun cumhurbaşkanlığı seçiminde samimiyeti ve cesaretiyle, güçlü, güvenilir, bilgili, vatanına, dinine ve milletine sadık olduğunu ispatlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı seçmesine davet ediyorum. Zekası ve geniş perspektifiyle halkının desteğini alan Erdoğan, bu duruşuyla, Allah'ın onunla olmamamızı emrettiği bir kişi olduğunu gösteriyor. Çünkü Allah bize, 'Allah'tan korkun ve sadıklarla beraber olun' diyor."

Erdoğan'ın Arap ve İslam ülkelerinin yanı sıra dünya genelinde önemli bir lider haline geldiğini aktaran Karadavi, "Kendi şahsım adına ve Dünya Müslüman Alimler Birliği kurumu adına Cumhurbaşkanlığı makamına en münasip kişinin Erdoğan olduğunu vurguluyorum. Çünkü Erdoğan uzun süredir demokrasi ve ögürlük arayışı içerisinde olan halkını İslami ve tarihi değerleriyle buluşturdu. Ekonomi, kültür alanında gelişmeler göstererek, komşu ülkeleriyle kurduğu ilişkileri geliştirdi ve böylece Türkiye'yi son yıllarda dünyada önemli bir noktaya taşıdı'' değerlendirmesini yaptı.
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • DÜN LAVRENS,i DESTEKLEDi.. PANTÜRKiST - 9 Ağustos 2014 Bu gün R-T-ERDOGAN,i destekliyorlar,,LAVRENS,i desteklediler 50- parca oldular simdi R-T-ERDOGAN,i desteklemekle sadece IRAK,da 3-- SURiYE,de 3--LiBYA,da 5-tane devletcikler ortaya cikacak akan kan ölen insanlar,,ülkesini terk edip kacip vatansiz kalanlar namusuna TECAVÜZ edilen KADIN--KIZ yetim kalan cocuklar bunlarin ötesinde kazanan iSRAiL olduklarini bildikleri halde BOP ESBASKANI olan eli kanli YAHUDi hizmet madalyali R-T-ERDOGAN,a destek vermesi AKP islamina hizmet olsa gerek bu ukela alim bozuntularinca.... MÜSLÜMAN,in uykusu ölümden betermis yarabbi sen aklimiza fikrimize sahip ol ALLAH,im amin.

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »