Karaosmanoğlu'ndan İzmit'in kurtuluşunun 92. yıl dönümü mesajı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit'in düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

28 Haziran 2013 Cuma 20:41
Karaosmanoğlu'ndan İzmit'in kurtuluşunun 92. yıl dönümü mesajı
Karaosmanoğlu, mesajında, Kurtuluş Savaşı'nda çok önemli bir yeri olan İzmit ve bölgesinin düşman işgalinden kurtuluşunun Türk Milleti'nin dünyaya varlığını ve birliğini ilan ettiği önemli bir zafer olduğunu vurguladı. 

Vatan ve millet sevgisinin sadece sözlerle, sloganlarla gerçekleşmeyeceğini belirten Karaosmanoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Hürriyet ve istiklal, büyük hedefler koyarak, çok çalışarak, şehrimize ve ülkemize en güzel hizmetleri yaparak sağlanır. Biz de bu güzel şehri büyük bir dünya kenti haline getirmenin ve bunu daha da geliştirmenin gayreti içerisindeyiz. Bu amaçla gece gündüz demeden dünyaya öncü ve örnek Kocaeli için çalışıyoruz. Çünkü hürriyet ve istiklalimizi muhafaza etmenin yolu çok çalışmaktan geçiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde olmaktan geçiyor."

Karaosmanoğlu, birlik ve beraberlik içerisinde ülkeye sahip çıkmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, "Ülkemizi karıştırmak isteyen iç ve dış düşmanlara, vatanımızı bölmek isteyenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde dimdik duruyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Kocaeli'de kahramanca mücadele eden Kara Fatma'yı, Yahya Kaptan'ı, Servetiye kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi, rahmet ve şükranla anıyorum" ifadesine yer verdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »