21 Mayıs 2018, Pazartesi

Karısını öldürüp Türkiye'ye kaçtı

Almanya’nın Münih kentinde yaşayan 62 yaşındaki Faslı Abbas-Ali Rahat-Farimani, 47 yaşındaki eşini öldürmekten aranıyor. Münih’in Trudering semtindeki evinde ölü bulunan kadını kocasının öldürüp, 7 yaşındaki kızı ve 3 yaşındaki oğlunu alarak kaçtığı sanılıyor.

6 Eylül 2014 Cumartesi 17:40
Karısını öldürüp Türkiye'ye kaçtı
Olay, kurbanın kız kardeşinin kendisinden haber alamadığı için aradığı polisin kapıyı açtırmasıyla ortaya çıktı. Evin yatak odasında kan gölü içerisinde bulunan Hafida R.’nin üç hafta önce öldürülmüş olduğu saptandı. Hafida R.’nın, 10 Ağustos’ta özel güvenlik şirketi olan kocası Abbas-Ali Rahat-Farimani ve iki çocuğuyla Türkiye’ye tatile çıkacağını söylediği ortaya çıktı. 24 Ağustos’ta geri dönmeleri beklenen aileden, görünen olmayınca kadının cinayete kurban gittiği anlaşıldı.

Abbas-Ali Rahat-Farimani’nin birinci derece şüpheli olduğunu söyleyen polis yetkilileri Hafida R.’nın kocasından kendisine şiddet uyguladığı için 2009 ve 2013 yıllarında davacı olduğu ve her seferinde davasından vazgeçtiğini bildirdi. Ayrıca, geçen yıl kadın koruma evine sığınan Hafida R.’yi kocasının ikna ederek geri getirdiği bildirildi. Arama afişleri çıkartan Münih polisi, katil zanlısı Abbas-Ali Rahat-Farimani’yi görenlerin hemen kendilerine bildirilmesini istedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »