23 Mayıs 2018, Çarşamba

Katar ve Suudi Arabistan'da yağmur duası

Kuraklığın etkili olduğu ülkelerden Katar ve Suudi Arabistan'da yağmur duasına çıkıldı - Mescid-i Haram'da Mekke Emiri Faysal, Doha'da ise Katar Emiri Al Sani halkla birlikte yağmur duası yaptı.

10 Kasım 2016 Perşembe 20:39
Katar ve Suudi Arabistan'da yağmur duası
Katar ve Suudi arabistan'da halk mevsimin yağmurlu geçmesi için ülke genelinde yağmur duası yaptı. Katar Emiri Temim Bin Hamad Al Sani'nin çağrısı üzerine Sabah namazından sonra ülke genelinde yağmur namazı kılındı ve dua edildi.

Katar Emiri Al Sani de halkla birlikte dua ederken, Katar devlet televizyonundan canlı yayınlanan merasime binlerce öğrencinin okullarında eşlik ettiği belirtildi. Suudi Arabistanhaber Ajansı SPA'da yer alan haberde bugünSuudi Arabistan'da Kral Abdullah'ın talimatı doğrultusunda başta Mekke, Medine ve başkent Riyad olmak üzere ülkenin bütün kesimlerinde yağmur namazı kılındı. Birçok eyalette emirler de merasimlerde yer aldı.
Mescid-i Haram'da yapılan yağmur duasına Mekke-i Mükerreme Emiri Halid Faysal da katıldı. Mescid-i Haram İmam Hatibi Bender Bin Abdulaziz Belile de hutbede söz konusu duanın Hazreti Muhammed'in sünneti olduğunu belirterek, cemaate kötülük ve günahları terk ederek tövbe etmeleri çağrısında bulundu. Riyad kentinde İmam Türki Bin Abdullah Camisi'nde yapılan yağmur duasında Riyad Emiri Faysal Bin Bender Bin Abdulaziz de bulundu.

Hutbelerde herkesten tövbe ve istiğfar edip dua etmeleri, fakirlere sadaka dağıtmaları, mal ve nefis tezkiyesi yapmaları istendi. Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz ve Katar Emiri Temim Bin Hamad Al Sani ülkenin her yerinde yağmur duası yapılmasını istemişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »