Katar'dan vatandaşlarına ABD uyarısı

Katar Dışişleri Bakanlığı, ABD'ye seyahat edecek vatandaşlarını, uçuşlarda elektronik cihazlara yönelik kısıtlamaya uyulması konusunda uyardı.

23 Mart 2017 Perşembe 18:44
Katar'dan vatandaşlarına ABD uyarısı
Katar resmi haber ajansı QNA’ya açıklama yapan bir dışişleri bakanlığı  yetkilisi, ABD’nin, diz üstü bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi ile kamera,  DVD çalar ve elektronik oyunlar gibi elektronik eşyaların uçak kabininde  taşınmasını yasakladığını hatırlatarak, cep telefonu ve yolculukta gerekli tıbbi  cihazların ise müstesna olduğunu kaydetti.

Yetkili, kısıtlama getirilen elektronik eşyaların uçağın bagajına  verilen bavul veya çantalara konulabileceğini belirterek, ABD’ye seyahat edecek  tüm Katar vatandaşlarını, havalimanlarında yaptırımla karşılaşmamak için yasaklı  elektronik eşyaları,   bagaj çantalarına koyduklarından emin olmaları konusunda  uyardı.

ABD, aralarında İstanbul Atatürk Havalimanı'nın da bulunduğu 8  ülkedeki 10 havalimanından, İngiltere ise Türkiye dahil 6 ülkeden gelen direkt  uçuşlarda kabin içine diz üstü ve tablet bilgisayarla normalden büyük cep  telefonlarının alınmasının yasaklandığını açıklamıştı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »