Katip Çelebi Üniversitesi'nde Harita Mühendisliği Bölümü açılıyor

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nde 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Harita Mühendisliği Bölümünü açılacak.

17 Haziran 2013 Pazartesi 4:16
Katip Çelebi Üniversitesi'nde Harita Mühendisliği Bölümü açılıyor
İKÇÜ'den yapılan yazılı açıklamada, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Harita Mühendisliği Bölümü'ne ilk öğrencilerin kabul edileceği ve eğitimin İngilizce verileceği belirtildi.

İMühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Okur, harita mühendisliğinin mühendislik sektöründe istihdamı en kolay dallardan biri olduğunu ve kentsel dönüşüm süreçlerinin işlerlik kazandığı dönemde harita mühendisliğinin de büyük önem kazandığını belirtti.

Harita mühendislerine hem kamuda hem özel sektörde geniş bir yelpazede istihdam sağlandığını kaydeden Okur, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Her türlü imar uygulamaları; baraj, tünel, köprü inşaatı gibi mühendislik projelerinin araziye uygulanması ve gayrimenkul değerlerinin belirlenmesi gibi alanlarda harita mühendisleri istihdam ediliyor. Dolayısıyla hem kamuda hem de özel sektörde geniş bir yelpazede iş bulabilme imkanı ortaya çıkıyor. İKÇÜ Harita Mühendisliği Bölümü mezunlarımız yüzde yüz İngilizce eğitim almış olmanın sağladığı avantajla, bu imkanlara sadece yurt içinde değil yurt dışında da sahip olma şansını yakalayacak."

Eğitim dilinin yüzde yüz İngilizce olacağı ve bu yönüyle Türkiye'de ilk harita mühendisliği bölümü olma özelliğini taşıyacağı belirtilen açıklamada, bölümün müfredatının uluslararası alanda kabul görmüş Harita Mühendisliği Bölümlerinin müfredatına paralel olarak hazırlandığı bildirildi.

Farklı ülkelerden gelecek öğrencileriyle uluslararası bir eğitim-öğretim ortamına sahip olacak bölümünün öğrencileri, Erasmus ve Mevlana gibi uluslararası değişim programlarıyla eğitimlerinin bir bölümünü yurt dışında alabilme imkanına sahip olacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »