Kayağıl Termal Tesisi açıldı

Uşak Belediyesi tarafından yapılan Kayağıl Termal Tesisi düzenlenen törenle açıldı.

29 Eylül 2013 Pazar 3:17
Kayağıl Termal Tesisi açıldı
Uşak Belediyesi tarafından dört yıl süren çalışmanın ardından tamamlanan  Kayağıl Termal Tesisi, bu sabah basın mensupları ve muhtarlara tanıtıldı, öğleden sonra ise törenle açıldı.

Sabah saatlerinde tesisi basın mensuplarına tanıtan Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşak'ta süren jeotermal çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

4 yıldır devam eden jeotermal çalışmalarında 5 kuyu açtıklarını, bu kuyularda ortalama 60 santigrat dereceye sahip sıcak su bulduklarını söyleyen Erdoğan, bölgede turizm tesislerinin kurulmasına öncülük etmek için projelendirdikleri Kayağıl Termal Tesisi'nin 6,5 milyon liraya mal olduğunu söyledi.

Tesisin Uşak'ta bir ilk olduğunu dile getiren Başkan Erdoğan, şunları söyledi:

"Birçok hastalığa şifa olacak tesisimizin bugün açılışını yapacağız. Her türlü konfor düşünülerek yapılan tesisimizi halkımız, Kurban Bayramı'na kadar ücretsiz kullanabilecek. Amacımız bölgeye yatırımcı çekmek. Uşaklılar artık termal tedavi için başka illere gitmek zorunda değil. Suyumuzun İstanbul Üniversitesi tahlili ile 39 hastalığa, Sağlık Bakanlığı tahlili ile 19 hastalığa iyi geldiği raporlarla belirtildi. Özellikle egzama, damar hastalıklarına iyi gelen şifalı bölgenin cazibe merkezi haline gelmesine neden olacak. Tesisimizde Fin hamamı, Türk Hamamı, Tuz Banyosu, Sauna, termal havuzlar ve normal havuzlar var."

Öğleden sonra yapılan açılış törenine ise  Adalet Komisyonu Başkanı Ferhat Bursal, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Sait Çelik, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Gündüz, Tuncay Yılmaz ve Işıl Akgün ile vatandaşlar katıldı.

Açılışta sanatçı Mithat Körler konser verdi.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »