Kayahan Açar hayatını kaybetti

Bir süredir kanser tedavisi gören sanatçı Kayahan hayatını kaybetti.

3 Nisan 2015 Cuma 15:46
Kayahan Açar hayatını kaybetti
Kayahan'ın hayatını kaybettiği haberini ilk olarak şarkıcı Suat Suna duyurdu. Suna, Twitter hesabından "Bugün kara bir gün... Ben ikinci babamı kaybettim, Türkiye de Büyük Usta'sını... Rahat uyu Kayahan Abi. Unutulmayacaksın..." diye yazdı.

23 Mart'tan bu yana hastanede tedavi görüyordu
Yumuşak doku kanserine yakalanan ve kemoterapi gören Kayahan, 23 Mart'ta hastaneye kaldırılmıştı. Ünlü sanatçı, durumunun kötüleşmesi üzerine 25 Mart'ta yoğun bakıma alınmıştı. Kayahan, 29 Mart’ta 66 yaşına girmişti. Kayahan, en son 14 Şubat'ta Nilüfer ile birlikte konser vermişti. Konserde halktan helallik istemişti.

Kayahan'ın ölüm haberini Twitter'dan duyuran bir diğer isim ise İskender Paydaş oldu: Paydaş, "Baba yarım Kayahan hayata gözlerini yumdu. Mekanı cennet olsun" diye yazdı.

KAYAHANIN ÖLÜM NEDENİ AÇIKLANDI
Kayahan’ın ölümüyle ilgili hastaneden yapılan açıklamada, Kayahan’ın hastalığının ilerlemesi sonucu oluşan solunum yetmezliği ve bunun beraberinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

KAYAHAN'IN HASTALIĞI NEYDİ?
İlk olarak 1990'da bacağında çıkan yağ bezesine baktırmak için gittiği hastanede kansere yakalandığı fark edilen, altı ay ömür biçilen ama pes etmeyen  Kayahan, hastalık 11 yıl sonra aynı yerden nüksettiğinde de yılmamıştı. Geçirdiği dört ameliyat ve radyoterapi tedavisi sonucu sağlığına kavuşan Kayahan, Üçüncü kez aynı tatsız haberi aldı ve kemoterapiye başladı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »