18 Haziran 2018, Pazartesi

​'Kaydediyorum, değerlendiririz' sözü özür diletti

AK Parti’nin Afyon kampında, ağırlıklı olarak Çözüm Süreci tartışılırken, zaman zaman milletvekillerinin toplantıları yöneten bakanlara eleştirileri oldu. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, toplantıda, “Bu eleştirileri kaydediyorum, ilerde değerlendiririz” sözleri nedeniyle daha sonra özür diledi.

5 Kasım 2014 Çarşamba 16: 9
​'Kaydediyorum, değerlendiririz' sözü özür diletti
Kampta, üç ayrı salonda ‘Çözüm Süreci’, ‘ekonomi’ ve ‘dış politika’ başlıklı toplantılar yapıldı. Milletvekillerinin büyük bölümü, Çözüm Süreci toplantısına ilgi gösterirken, toplantıya katılan bakanlara eleştirilerde bulundular. Eleştiriler, “Süreçle ilgili alınan kararların milletvekillerine haber verilmediği”, “HDP ve İmralı’nın süreçle ilgili samimi olmadığı” başlıklarında yoğunlaştı. Akdoğan’ın, eleştirileri not ettiği ve ilerde değerlendirileceği şeklindeki sözleri milletvekillerini rahatsız etti. Toplantıya, Bakan Akdoğan ile Milletvekili Şamil Tayyar’ın atışması ve Mehmet Metiner’in itirazları damga vurdu. Akdoğan, “Beni eleştiriyorsunuz ama ben çözüm sürecinden doğrudan sorumlu olan bakan değilim” demek zorunda kaldı.

BAKAN ÖZÜR DİLEDİ

Milletvekilleri bu konuyu Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ilettiler. Davutoğlu, böyle bir üslubun doğru olmayacağını, toplantıları milletvekillerinin eleştirilerini dile getirmeleri için yaptıklarını ifade etti. Davutoğlu ile konuşan Akdoğan, bir sonraki oturumda, “Bir akademisyen olarak, eleştirileri değerlendirmek için kaydettiğimi dile getirirken, bazı arkadaşlarımı üzmüş olabilirim, farklı bir amacım yoktu, hepinizden özür diliyorum. Kimseyi kırmak gibi bir niyetim yok” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Başbakanlığı döneminde tüm toplantılarda yaşananları “kara kaplı defterine” yazıyordu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • ALLAH TATiL,e GiTSE PANTÜRKiST - 6 Kasım 2014 AKP,li baskan vekil bakan degilmi BOP esbaskani icin o bir dünya lideri,, o bir DAVOS fatihi,, o 2.peygamber --oki ALLAH,in (hasa)tüm vasiflarina vakif insan diyen kendiniz degilmisiniz YALCIN AKDOGAN bey öyle bir bey efendiki A-ÖCALAN icin ümit PKK icin en az R-T-ERDOGAN kadar önemli T-C kaldirilmasinda TÜRK BAYRAGININ indirilmesinde TÜRK düsmanlarini memmun eden bir sahsiyetdir YALCIN AKDOGAN bey onu ANKARA araya araya zor buldu en yakin evladi akrabasi TÜRKiYE,nin payitahti ANKARA,da elini kolunu sallaya-sallaya dezebiliyor ise o ülkede TÜRK yok demekdir.. Y-AKDOGAN,a soruyorum ÖZÜR dilemek erdemli insanlar icindir AKP icinde erdemli insan PKK-ÖCALAN-iSRAiL- icin dolu TÜRKiYE icin erdemli insan aramak denizde yagmur damlasi aramaya benzerde..

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »