Kaza değil resmen cinayet!

Baba, direksiyonu ehliyetsiz ve içkili olmasına rağmen 17 yaşındaki oğluna verdi ve ...

18 Temmuz 2010 Pazar 18:12
Kaza değil resmen cinayet!

Baba direksiyonu içkili olmasına rağmen 17 yaşındaki oğluna verdi. Ehliyetsiz ağabeyin kullandığı araç sulama kanalına uçtu. Kardeşleri 11 aylık Emir ile 10 yaşındaki Gamze öldü...


Adana’da Kiremithane Mahallesi’nde oturan Ömer Alp (38), dün sabah çocukları Sergen (17), Sevcan (16), Gamze (10) ve 11 aylık Emir’i alarak otomobille sahil ilçesi Karataş’a bağlı Tuzla beldesine gitti. Gün boyu denize giren aile öğleden sonra eve dönmek üzere yola çıktı. Ömer Alp Adana’ya geldiklerinde Levent Mahallesi yakınlarında direksiyonu oğlu Sergen’e verdi. Ancak ehliyeti olmayan ve otomobil kullanmayı yeni öğrenen Sergen bir süre sonra direksiyona hakim olamadı ve araç sulama kanalına uçtu. Ömer Alp ile Sergen ve Sevcan araçtan çıkmayı başarırken sulara kapılan Gamze ve Emir kayboldu. İki kardeşin cesetleri 5 kilometre uzaklıkta bulundu. Sinir krizi geçirip “Çocuklarım öldü, kendimi öldüreceğim” diye bağırarak tarlalara doğru koşan Ömer Alp iki saat sonra baygın bulundu. Gözaltına alınan Sergen ise yapılan kontrolde alkollü çıktı.


Kendi otomobili değil

Çocukların annesi Ayten Alp’in (38) kısmi felç geçirdiği bu nedenle denize gidemediği öğrenildi. Ailenin komşuları, Ömer Alp’in boyacılık yaparak geçimini sağladığını, kendilerine ait bir aracın bulunmadığını belirterek “Araba alacak paraları yoktu. Çocuklarla birlikte bugüne kadar hiç tatile gitmemişlerdi” dediler.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »