"Kaza tutanağı Serbes'in ifadesini yalanlıyor"

İzmir-Aydın otoyolunda önünde seyreden araca arkadan çarparak baba ve kızının ölümüne, annenin ise ağır yaralanmasına neden olan yazar Emrah Serbes'in kullandığı lüks otomobilin fren izinin olmadığı bilgisi kaza tutanaklarında yer aldı.

2 Ekim 2017 Pazartesi 18:57
"Kaza tutanağı Serbes'in ifadesini yalanlıyor"
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, kazanın olduğu 22 Eylül'de  güvenlik güçleri tarafından olay yerinde hazırlanan ve Sabah 07.00'de imza altına  alınan kaza tespit tutanağında, tutuklu Emrah Serbes'in kullandığı sonradan  belirlenen 34 NT 5005 plakalı lüks Otomobilin kusurlu olduğu vurgulandı.

Tutanakta, "Bu kazanın oluşumunda 34 NT 5005 plakalı hususi oto  sürücüsü Kenan Doğru, 2918 sayılı K.Y.T Kanununda yer alan sürücülere ait kural  ihlallerinden 56/1C (önlerinde giden araçları güvenli ve yeterli bir mesafeden  izlememek) kuralını ihlal ettiği, diğer araç sürücüsünün herhangi bir kural  ihlalinin bulunmadığı kaza yerinde yapılan inceleme, ölçüm ve sürücü beyanından  anlaşılmıştır." denildi.

Fren izi yok

Kazanın oluş şeklinin de anlatıldığı tutanakta, yolun bölünmüş yol  olduğu, hız limitinin de 120 kilometre olduğu belirtildi.

Kaza saati tutanağa 04.15 olarak geçirilirken, bu saatte havanın  yağışlı, yolun ıslak ve nemli yolun ise düz ve eğimli olduğu kayıtlara geçti.

Kazaya etken yol sorununun olmadığına dikkati çekilen tutanakta,  kazanın önde seyreden otomobile arkadan çarpma şeklinde gerçekleştiği de  krokilerle anlatıldı.

Olay yerinde fren izinin olmadığı da kaza tespit tutanağında yer aldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »